;

Niekedy naozaj ostáva rozum stáť nad vojnovým štváčstvom niektorých politických reprezentantov. Podľa deníka The Times sa britská vláda obáva, že Trump s Putinom na blížiacom sa stretnutí uzatvoria mierovú dohodu. Z toho teda vyplýva, že Británia nechce mier, ale vojnu?

 

 

Británia sa obáva, že prezident Trump podkope NATO tým, že s prezidentom Putinom uzatvorí “mierovú dohodu”, na ich blížiacom sa stretnutí, píše britský denník The Times 

Britskí politickí lídri sa obávajú, že ruský prezident Vladimír Putin by mohol presvedčiť  amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby neplnil americké vojenské záväzky v Európe a “ohrozil by tak krajiny NATO pred ruskou agresiou”.

Vláda sa tiež obáva, že by mohol Putin presvedčiť Trumpa, aby zrušil plánované vojenské cvičenia aliancie.

Akýkoľvek takýto krok by podľa Británie mohol vyvolať existenčnú hrozbu pre vojenskú organizáciu NATO, ktorá sa do veľkej miery spolieha na americkú vojenskú silu.

Trump by sa mohol s Putinom tiež dohodnúť na zrušení sankcií, výmenou za prímerie na Donbase.

Veľká Británia tak opäť ukázala, že jej nejde o mier, ale o vojnové štvanie. Čoraz viac ľudí sa preto prikláňa k názoru, že celá kauza Skripaľ bola zinscenovaná britskými tajnými službami, aby tak zhoršila vzťahy medzi Ruskom a USA. Zo začiatku sa im to darilo, no tentokrát si americký a ruský prezident k sebe cestu našli navzdory permanentnej britskej snahe im to prekaziť.

Samuel Gdovin

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.