;

Pád ruského letadla An-148 v současné době vyšetřují místní orgány, uvedlo v neděli ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Na palubě letadla An-148 (Saratov Airlines) se nacházelo celkem 65 pasažérů a 6 členů posádky. Letadlo se při průletu Moskevskou oblastí zcela ztratilo z dohledu radarů. Zřízené letadlo bylo následně zachyceno ze vzuchu v moskevské oblasti Ramenskoje.

Putin kvůli zřícení letadla An-148 odložil svoji návštěvu Soči – Peskov

Ruský prezident Vladimír Putin odložil svoji plánovanou pondělní cestu do Soči. Učinil tak kvůli pádu letadla An-148 a případné potřebě koordinovat práci vládní komise, uvedl v neděli mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

„V důsledku této tragické události se prezident rozhodl plánovanou návštěvu Soči odložit a pokračovat v práci v (ruském) hlavním městě s ohledem na případnou potřebu koordinovat práci vládní komise,“ sdělil Peskov.

Na své návštěvě Soči se měl Putin setkat s palestinským prezidentem Mahmoudem Abbasem. Místo setkání bude nyní přesunuto do Moskvy. Podle mluvčího Kremlu je setkání obou prezidentů plánováno na pondělní odpoledne.

„O dalších událostech vás budeme i nadále informovat.“ uvedl Peskov.

Putin příbuzným obětí letecké havárie An148 vyjádřil soustrast. Letadlo se zřítilo krátce poté po odletu z letiště Domodědovo. Ruské ministerstvo pro mimořádné události potvrdilo, že na palubě letadla zahynulo 71 lidí. Mezi obětmi bylo i jedno dítě.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.