Je to tak! Podle našich ověřených zdrojů bylo mezi chytré telefony různých značek náhodně rozmístěno asi 10 000 přístrojů s letos vynalezenou technologií tzv. “spřízněné vlny”, díky níž dokážou pomocí ultrazvukového signálu evokovat u lidí různé emoce.

Jak to funguje?

Náš mozek dokáže produkovat různé hormony, každý z těchto hormonů má své účinky, např. endorfin – způsobuje dobrou náladu a pocity štěstí, naopak takový kortizol způsobuje stres.

A tím se dostáváme k tomu, jak “spřízněná vlna” funguje, ultrazvuk se naladí na orgán, nebo jeho část, která je zodpovědná za produkci příslušného hormonu a tím dokáže částečně zvýšit produkci této látky.

[wp_ad_camp_2]

 

A jak vědci poznali, zda-li vše opravdu funguje? Velmi jednoduše: barvy zelená a modrá jsou mezi lidmi podobně oblíbené, v mobilních telefonech však bylo nastaveno, že jakmile je na obrazovce zelené barvy více než modré, tak se “spřízněná vlna” okamžitě zaměří na pankreas, kde se vylučuje již zmíněný hormon štěstí endorfin, a tím zvýší jeho produkci. Lidé s těmito telefony byli potom dotázáni, zda preferují zelenou nebo modrou.

Výsledky byly neuvěřitelné: 92.4% lidí zvolilo zelenou. Pravděpodobnost, že by mezi 10 000 náhodně vybranými lidmi preferovalo zelenou takové procento lidí je statisticky nemožná.

Riziko zneužití

Snad každému musí však dojít, že tato technologie je pro svou schopnost hýbat veřejným míněním velmi nebezpečná a zneužitelná např. pro reklamu nebo v politické kampani – velcí výrobci mobilních telefonů by pak měli v rukou výsledky voleb – když vám politická strana A slíbí, že sníží velkým firmám daně, tak proč by prostě výrobce nenastavil, že v případě kdy se vám na obrazovce ukazuje velká reklama na politickou stranu A, stoupne produkce endorfinu?

Tak a to je další důvod, proč se vyhýbat smartphonům, kdo by totiž chtěl, aby jeho názory manipuloval nějaký bohatý cizinec, jehož značku telefonu používáte?

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.