…..ale ale, copak se děje, v tom bude určitě nějaký velký háček. Možná větší, než si myslíme….

05:54

 

Summit by zastínil Francií pořádané oslavy stého výročí konce první světové války.

Chystané jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem plánované na 11. listopad ve Francii bylo na žádost francouzského prezidenta Emmanuela Macrona zrušeno.

Jak sdělil ruskému deníku Kommersant zdroj z evropské diplomacie, důvodem bylo, že si Macron nepřál, aby jednání zastínilo výroční oslavy ukončení první světové války, v jejichž rámci se mělo setkání USA-Rusko uskutečnit.

[wp_ad_camp_2]

Schůzka byla dohodnuta během návštěvy poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona v Moskvě a nyní Elysejský palác požádal Moskvu i Washington o její zrušení. Zdůvodnění „zastíněním“ oslav, které pořádá Francie, diplomat komentoval slovy: „Zdálo by se jako těžko představitelné, že ještě v roce 2018 přežívá styl Krále Slunce. Ale jak se říká, c’est la vie.“

V pondělí už zrušení pařížské schůzky potvrdil prezident Donald Trump s tím, že se uskuteční na konci listopadu v rámci summitu skupiny G20 pořádaného v argentinském Buenos Aires. Mluvčí prezidenta Putina Dmitrij Peskov potvrdil, že setkání se nebude konat kvůli náročnému časovému harmonogramu oslav.

Zdroj: casopisargument.cz

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.