Zatímco všichni řeší „kolosální podvody“ u ruských voleb do Dumy, mediálně zcela zapadly včerejší kravály v Lipsku. Server RT píše: „Aktivisté Antifa postavili v sobotu v Lipsku barikády a střetli se s policisty u budovy policejního ředitelství. Požadují propuštění mladé radikální aktivistky obviněné z útoků na členy „krajní pravice“.
.
Aktivisté ze Schwarzer Block (Black Bloc) a dalších levicových skupin nesli zapálené světlice, když pochodovali na policejní ředitelství. Budova byla poté zasypána petardami a bombami s barvou, které na zdech, stejně jako u jiných předmětů, zanechávaly červené skvrny. Podle reportéra Deutsche Presse Agentur bylo poškozeno nejméně jedno okno na velitelství. Policejní mluvčí Therese Leverenzová řekla pro MDR Sachsen, že na policisty byly také házeny zápalné lahve. Proti výtržníkům byla použita vodní děla a nejméně jeden podezřelý byl zadržen, uvedla policie. Nad městem křižovala policejní helikoptéra, když demonstranti postavili několik barikád a zapálili je. Barikády později rozebrala policie.
.
Deník Bild uvedl, že demonstranti házeli kameny do kanceláří Commerzbank a Deutsche Bundesbank, stejně jako do bytového komplexu a restaurace s rychlým občerstvením. Mediální zprávy uváděly, že se pochodu zúčastnilo 5 000 lidí, zatímco policie uvedla, že do průvodu bylo zapojeno 3 000 lidí. Levicoví aktivisté požadovali propuštění šestadvacetileté studentky z Lipska, známé jako Lina E., která spolu s dalšími třemi obžalovanými stojí před soudem v Drážďanech. Skupina je obviněna z útoku na několik lidí s vazbami na pravicovou scénu v letech 2018 až 2020.
.
Protože přece proti „krajní pravici“ se smí násilí používat beztrestně! Ničit kanceláře AfD, útočit na její funkcionáře i jejich rodiny, jejich děti vylučovat ze škol… A kdo jsou přívrženci „krajní pravice“? Inu, ve spolkových zemích bývalé NDR, zejména Sasku, podle mediálního mainstreamu prakticky všichni. Zkrátka – kdo nevolí lidovce, sociální demokraty nebo Zelené, inklinuje buďto ke krajní pravici, a to včetně voličů německých Svobodných (FDP), podezřelých z odporu proti Green dealu, nebo se mu stýská po komunismu a je nepřítelem svobody. Antifa je úderka „demokratických“ sil proti „Nazis“. Takové demokratické SA. Ty také kdysi prosluly útoky na shromáždění svých politických oponentů a jejich kanceláře, fyzickými útoky na komunistické a sociálně demokratické funkcionáře. Časy se mění, ale metody ne.
.
FB profil MUDr. Ivana Davida
.
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.