Za desetiletí německá centrální banka a správce zlata Bundesbank v newyorských trezorech Federální rezervního systému uložila více než 1200 tun drahých kovů v hodnotě téměř 50 miliard euro.

V roce 2013 po veřejném znepokojení v Německu úřady zahájily repatriační program, jehož cílem bylo navrácení zlatých rezerv do země, které byly od studené války uloženy mimo zemi. Do roku 2020 Berlín hodlal získat alespoň polovinu zlata z USA a Francie. Vláda původně plánovala dokončit program během pěti let, ale Federální rezervní systém USA znovu vyjednal sedmiletý časový plán.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Německu se údajně kvůli potížím v logistice povedlo vrátit pouze pět tun zlata v roce 2013. V následujícím roce repatriovalo Německo 120 tun drahého kovu: 35 tun z Paříže a 85 tun z New Yorku. Přibližně 110 tun bylo dovezeno zpět z Paříže a 99 tun z New Yorku v roce 2015. Před dvěma lety repatriovala země celkem 200 tun.
Doposud FED odepřel německému finančnímu regulátoru přístup k obrovským depozitům, které jsou doslova drženy jako rukojmí v zámoří. Bundesbank tak neměla možnost prověřit rezervy, které patří Německu.

O německých zlatých rezervách kolovaly různé teorie, někteří odborníci si pokládali otázku, zda pořád existují, nebo zda byly použity zahraničními centrálními bankami. Nicméně to vypadá, že si s tím německá vláda neděla velké starosti.

„Neslyšel jsem, že by se z toho stalo horké téma, ale pokud k tomu dojde, měli byste se spojit s Bundesbankou. Informovali by vás aktuálními informacemi o stavu věci a souvisejících plánech,“ řekl RT mluvčí německého ministerstva financí Dennis Kolberg během tiskové konference.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Bundesbanka už se k této věci vyjádřila, takže se na ně mohu jen odvolat,“ uvedl úředník, když se ho ptali, zda německá vláda plánuje vyřešit záležitost svého zlata v zahraničí.

zdroj: 9

Některým výrokům se člověk musí zasmát – „potíže v logistice“ a „Neslyšel jsem, že by se z toho stalo horké téma ….. “ Za prvé, v New Yorku jsou úschovy zlata minimální. Většinu Deep state a chazarská mafie rozkradla. Za druhé, Německo je americkou kolonií a nikdo nebude poroučet Amíkům, co mají nebo nemají dělat. Myslím si, že více zlata Němci už neuvidí, protože ho Amíci prostě nemají. Jinak řečeno, když Rothschild řekne ne, tak to znamená, že nic nebude. 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.