Největší banka v Evropě je v procesu hroucení a kolují zvěsti, že konečný kolaps by mohl nastat dříve než myslelo. Ti, kteří pravidelně sledují mou práci na webu Zero Hedge, již vědí, že se jedná o příběh, který sleduji už roky. Deutsche Bank rychle krvácí, dochází hotovost, propouští tisíce pracovníků a supi krouží kolem, jak se vedení společnosti zoufale snaží realizovat plán obratu.

Bohužel pro Deutsche Bank to už je asi příliš pozdě. A pokud Deutsche Bank padne, bude to pro globální finanční systém ještě katastrofičtější scénář, než kolaps banky Lehman Brothers v roce 2008. Německo je lepidlem, které drží EU pohromadě, a tedy pokud je banka přímo v srdci, po zhroucení německého finančního systému se velmi rychle spustí dominový efekt.

[wp_ad_camp_2]

Víme, že Deutsche Bank ztrácí peníze tempem, které je naprosto ohromující…

Deutsche Bank oznámila ve středu čistou ztrátu, která byla mimo očekávání trhu, a německý věřitel tak nadále prosazuje hlavní plán restrukturalizace.

Ve třetím čtvrtletí roku 2019 vykázala čistou ztrátu 832 milionů euro (924 milionů USD). Podle údajů společnosti Refinitiv analytici očekávali ztrátu 778 milionů euro. Ve třetím čtvrtletí roku 2018 vykázala čistý zisk 229 milionů euro, ale ve druhém čtvrtletí letošního roku došlo ke ztrátě 3,15 miliardy euro!

Pokud sečteme ztráty za druhé a třetí čtvrtletí roku 2019, získáme celkem téměř 4 miliardy euro!!!

Jak je možné ztratit tolik peněz za pouhých 6 měsíců?

[wp_ad_camp_2]

I kdyby jejich zaměstnanci splachovali dolarové bankovky do záchodu po dobu šesti měsíců, nemělo by být možné ztratit takový objem peněz.

Když se investoři dozvěděli minulý týden o výsledcích Deutsche Bank za třetí čtvrtletí, akcie banky klesly o 8 procent za jediný den.

Celkově se cena akcií za poslední rok propadla o čtvrtinu své hodnoty.

Pokud netoužíte zažít finanční bolest, tak v tomto okamžiku neexistuje jediný důvod držet akcie Deutsche Bank. Jak jsem varoval již dříve, nakonec to spadne na nulu a je pouze otázka času, jak rychle se tam dostane.

Přeložila tereza | Více na: Zero Hedge

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.