Předseda SPD Tomio Okamura uveřejnil na svém Facebooku post, v němž vysvětlil, že Německo dluží České republice až patnáct tisíc miliard korun (= 15 bilionů, pozn.red.) a hnutí SPD už dlouho prosazuje, aby to česká vláda vymáhala.

Okamura uvedl statistické udaje listu SuperExpress, že více než polovina Poláků (58 %) myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. Polská vláda hovořila o 850 miliardách dolarů. U příležitosti 80. výročí začátku druhé světové války o polských požadavcích mluvili premiér Mateusz Morawiecki i prezident Andrzej Duda.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Reparační nároky na Německo vznáší i Řecko. V červnu Řecko zaslalo Německu diplomatickou nótu, v níž vyzývá Berlín k zahájení rozhovorů o reparacích. Řecká komise vypočítala dlužnou částku na 290 miliard eur.

Okamura také uvedl, že Ministerstvo zahraničních věcí ČR přiznalo, že české nároky na reparace existují. Dodal také, že jsou ve výši 306 mld. Kčs, vyjádřeno v dobové měně, přičemž Československu bylo ze strany Německa vyplaceno jenom 230,1 mil. Kčs.

„Podle konzervativních odhadů hnutí SPD (na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes) nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun. Čili se může jednat o více než deset státních rozpočtů České republiky,“ napsal Okamura.

Litoval však, že vedení ANO, ČSSD a KSČM a premiér Babiš odmítají reparační nároky.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

U příležitosti 80. výročí vypuknutí 2. světové války, která začala 1. 9. 1939, předseda strany SPD Tomio Okamura přichází s příspěvkem na Facebooku, v němž se věnuje tomu, jak se v současné době zachází s pamětí.

Hned na začátku se politik vyslovuje proti zpochybňování přínosu vítěze 2. světové války. Dále připomíná, že útokem Německa na Polsko se dostal do nové fáze konflikt, který se připravoval a vlastně i probíhal delší dobu. Pak Okamura zdůrazňuje, že 2. světová válka nakonec skončila porážkou Hitlera a jeho plánu vybudovat Tisíciletou říši a evropský superstát. Následně předseda SPD vyslovuje zklamání v souvislosti s tím, že myšlenka a zájem ovládat národy a kořistit z jejich práce není mrtvá. V této souvislosti Okamura varuje, že idea globalismu je stejně nebezpečná jako dříve, včetně snahy o přepisování dějin.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.