Vůdce populistické Ligy Matteo Salvini se tento týden sešel s bývalým ministerským předsedou Itálie Silvio Berlusconim, aby ukuli novou alianci proti nové levicové koaliční vládě.

Salvini spojil síly s vůdcem Forza Italia, aby zreformovali centro-pravicovou koalici, se kterou šli do posledních voleb, načež následovala událost, kterou síly uvnitř Forza Italia označují za „srdečné setkání“, hlásí italské noviny Il Giornale.

„Shodli se, že vytvoří společnou frontu k účinné opozici vůči vládě Hnutí pěti hvězd s Demokratickou stranou,“ dodal zdroj.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tuto schůzku okomentoval i Berlusconi, který řekl: „Vše šlo jak po másle, velmi dobře. Jsme v naprostém souzvuku. Poklábosili jsme tak trochu o všem a o tom jak dělat opozici.“

K této schůzce dochází hned nato, kdy Salvini spojil síly s národně konzervativními Bratry Itálie (FdI) při účasti na pouličních demonstracích po boku jejich vůdkyně Giorgie Meloni, která tu novou koalici odsuzuje a dožaduje se nových voleb.

Meloni tento týden řekla davu v Římě: „Parlamentní republika neznamená, že lze parlament organizovat proti lidu. Oni dobře vědí, že páchají něco, co Italové nechtějí, a protože vědí, že nemohou zvítězit ve volné soutěži, tj. ve volbách, tak to ukradli. Jdou to zloději demokracie, zloději suverenity, zloději zlodějští.“

Salvini rovněž na 19. října oznámil uspořádání ohromného shromáždění v Římě a teď už zdroje zevnitř Ligy tvrdily, že té události se rovněž zúčastní členové Forza Italia a právě tak Bratrů Itálie.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Tyto tři centro-pravicové strany dohromady mají podle některých nedávných průzkumů skoro 50 procent hlasů, kdy samotná Liga má stále v průzkumech 30 procent nebo více.

Průzkumy rovněž ukazují, že ta nová levicová koalice, která vypadá, že je odhodlána opět otevřít hranice Itálie pro masovou migraci, je neuvěřitelně nepopulární, kdy ji nepodporuje ani každý třetí Ital.

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.