Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder prohlásil, že znovusjednocení Krymu s Ruskem je zcela legální, napsal Bild.

Podle Schrödera je „Krym staré ruské území“ a jeho přesun do ukrajinské SSR v době Chruščova byl vyvolán zvláštnostmi sovětského přístupu k řízení země.
„V sovětských časech nezáleželo na tom, kde byl geograficky přiřazen Krym. Ale teď tomu tak není,“ zdůraznil bývalý kancléř.

Dodal, že znovusjednocení poloostrova s Ruskem bylo provedeno naprosto legálně z právního hlediska a v souladu s vůlí obyvatelstva poloostrova, takže by bylo zcela špatné považovat to za „agresi“ ze strany Ruska.

[wp_ad_camp_2]

 

Kromě toho Schröder vyzval Ukrajinu, aby ukončila nepřátelské akce v Donbasu a realizovala dohody z Minsku, a také vyzval k zrušení protiruských sankcí.

Krym se stal ruským regionem po referendu konaném po převratu na Ukrajině. Pro sjednocení s Ruskem se vyslovilo 96,77 procent voličů v Krymské republice a 95,6 procenta obyvatel Sevastopolu. Moskva opakovaně uvedla, že učinila rozhodnutí demokratickým způsobem v plném souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN. Podle Kremlu je pak otázka Krymu definitivně uzavřena.

zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.