Rok poté, co Itálie zrušila zákaz používání mobilních telefonů ve třídách, je připravena smartphony představit jako nové učební pomůcky. Následuje tak příkladu USA, Kanady a dalších zemí.
[wp_ad_camp_1]
„Pozoruji děti, jak používají smartphony ve třídách na denní bázi. Nemůžete se snažit oddělit jejich svět od světa školy,“ prohlásila v úterý ministryně školství Valeria Fedeli v rozhovoru s La Repubblica. „V pátek se chystá ministerský výbor pracovat na vývoji manuálu, který bude obsahovat instrukce, jak mají děti používat smartphony k učení ve školách.“

Itálie nedávno vynaložila miliardu dolarů na digitalizování tříd. Fedeli prozradila, že výuka založená na práci s internetem studentům do budoucna pomůže orientovat se v každodenním životě.

„Smartphony jsou mimořádnými nástroji usnadňující proces učení. Pokud necháte dítě o samotě se svým mobilem, je pravděpodobné, že se setkají s falešnými zprávami a kyberšikanou.  Avšak pokud jsou pod dohledem rodičů nebo pedagogů, mohou být tato zařízení užitečnými,“ sdělila ministryně Fedeli (68), která byla do funkce zvolena minulý rok.

[wp_ad_camp_1]

Zatímco většina zemá přijala za učební pomůcky standardizované tablety, u mobilních telefonů se po celém světě setkáme s různými přístupy.

Španělsko a Francie je oficiálně zakázaly, zatímco ve Švédsku přes 90% dětí není dovoleno brát si je s sebou do tříd a téměř polovině z nich zcela zakázáno přinést je do školy.

Zatímco v USA nejenom, že jsou studenti v některých částech země vyzýváni, aby je nosili do školy s sebou, existují tam dokonce programy, které mají za cíl chudší studenty chytrými telefony vybavit.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

[wp_ad_camp_1]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.