Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

 • Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat
  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

  Varovná znamení Vesmíru, která byste neměli ignorovat

 • Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem
  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

  Lidské srdce vysílá měřitelné fotony: Jak se prostřednictvím meditace stát silným zářičem

 • Čím více to necháte plavat, tím více dostanete
  Čím více to necháte plavat, tím více dostanete

  Čím více to necháte plavat, tím více dostanete

 • Jak přejít do lepší paralelní reality
  Jak přejít do lepší paralelní reality

  Jak přejít do lepší paralelní reality

Nepřátelské entity, které se živí vaším strachem

Úzkost, deprese a strach jsou emoce, se kterými se potýká nejeden z nás. Denně čelíme tlakům těchto pocitů. A příčiny? Obavy, zda se svou prací zavděčíte nadřízenému, strach z nedostatku peněz, deprese způsobená pocitem okleštěnosti v rutinní práci, která nás nebaví. Úzkost ze strachu, že nenajdu práci jinou, pokud budu chtít v tomto směru podniknout změny. To jsou jen některé příklady zdroje našich obav.

[wp_ad_camp_2]

Málokdo se pozastaví nad tím, zda na naši psychickou pohodu může útočit i něco jiného, než naše vnitřní rozpoložení a stav mysli. Mohou existovat energie či duchovní bytosti, které se na nás mohou nalepit, ovlivňovat to, jak se cítíme a manipulovat s našimi náladami?

Rudolf Steiner ve svých pracech vysvětluje fenomén energií pocházejících z poněkud odlišných sfér, než ve kterých se pohybuje naše běžné vnímání.

Rudolf Steiner (25. února 1861, Kraljevec, Rakousko-Uhersko (dnešní Chorvatsko) – 30. března 1925, Dornach u Basileje, Švýcarsko) byl rakouský filosof, literární kritik, pedagog, umělec, dramatik, sociální myslitel, esoterik.

Vědě se již podařilo dokázat, že vnímání reality tvoří víc než pouze to, co vidíme, cítíme, slyšíme, chutnáme a čeho se dotýkáme. Možná jste o tom nikdy neslyšeli, ale vědci zjistili, že když se pokoušeli sčítat celkové množství hmoty ve vesmíru, přišli na to, že ze 73% vesmír tvoří temná energie a dalších 23% je temná hmota.

[wp_ad_camp_2]

Mimochodem ani jednu z těchto dvou energií nejsme schopní vidět naším lidským okem. Proč? Lidské oko vidí pouze 0.0035% z celkového elektromagnetického (EM) záření. To znamená, že když se zahledíme nahoru nad naše hlavy, do nebes chcete-li, 96% toho, co tam existuje, je našim očím neviditelné. Když k tomu všemu připočteme oblast duchovních sfér, dojde nám, že existuje nekonečně mnoho možností a světů, které existují nad rámec našich pěti smyslů a které nevnímáme.

Jen málo vědců dnešní doby je ochotno prozkoumat sféry metafyziky, aby mohli nahlédnout za hranici běžného vnímání a vytvořit si tím spojitost mezi tím, co vidět lze a naopak nelze.

Rudolf Steiner, jeden z nejplodnějších a nadaných mezi vědci, filozofy a ezoteriky své doby, soustřeďoval svou práci k nahlédnutí za závoj neprobádaného a sdílel poté své poznatky na hlubší povahu života a světa mimo něj.

Již jsme se zmínili o různých příčinách deprese a úzkosti. Co se Steinera týče, hovořil o nepřátelských bytostech či entitách v duchovní dimenzi, které parazitují na lidských emocích, ovlivňují jejich pocity a vzniklou energií se pak živí. Jedná se o koncept, který většina vědecké i nevědecké populace ze zřejmých příčin odmítá. Pro co není hmatatelný důkaz, nemůže prostě existovat. Přesto je tento fenomén velmi dobře znám šamanům z různých kultur světa a všem těm, kteří se na duchovní sféry dokáží napojit, aby mohli ulevit svým pacientům od duševního strádání a psychického utrpení (různé druhy chanellingů, regresních terapií apod.).

Mnohým ze zasvěcených znají pojem energetický vampírismus. Je to pojem popisující lidské jedince, kteří vysávají energii druhých (jako upíři krev) a kteří se následně sytí na vašich negativních emocích, které vyvolali.

Jedná se ať už o vědomé či nevědomé čerpání energie z druhých a o zajedování či zašpinění negativní energií z nich samých. Jinak řečeno, energičtí vampíři vám vemou vaši dobrou, pozitivní náladu (přivlastní si vaše čisté a vyžehlené prádlo) a svou negativní energii (negativní emoce) vám jako špinavé prádlo předají. A následně se krmí na vašich negativních emocích. Někdy to není tak extrémní, někdy vám pouze energii seberou a nepředají vám nic, ale vy se budete cítit oslabení. A děje se to mnohdy nenápadně, i v kruhu vaší rodiny. Vaše pozornost, o kterou tito vampíři usilují, jim otevře vrátka ke zdrojům vaší energie.

„V duchovních sférách existují bytosti, pro které úzkost a strach pocházející z lidských bytostí znamená příjemné pohoštění. Nicméně, pokud lidé strach a obavy nemají, potom tyto bytosti hladoví. Pro ty, kteří této formulaci nevěří, pak budou toto tvrzení chápat pouze jako relativní přirovnání. Ale ti, kteří jsou s tímto jevem dobře obeznámeni vědí, že se jedná o skutečnost. Pokud strach a úzkost z člověka vyzařuje a tito lidé propadnou neviditelné panice, pak to pro parazitující to znamená ‚pobídnutí ke svačině‘, čímž se stávají silnější a silnější. A nutno podotknout – tyto existence jsou k lidem naprosto lhostejné. Vše, co se živí negativní energií, úzkostí, strachem a pověrami, zoufalstvím nebo pochybnostmi, jsou ve skutečnosti nepřátelské síly fungující v tzv. supersenzibilních světech, které provádí kruté útoky na lidské bytosti během krmení. Proto pro ty, kteří vstupují jakkoli do spirituálního světa, a chtějí s ním pracovat, je nesmírně důležité, aby již měli zpracované všechny zmiňované negativní emoce. Úzkost, deprese, strach a jiné, to jsou přesně ty pocity, které se váží k současné kutuře a k materialismu, protože odcizuje lidi z duchovního světa. Jedná se systém víry, který evokuje beznaděj a strach z neznámého, čímž paradoxně přivolává výše uvedené nepřátelské síly,“ píše Steiner.

[wp_ad_camp_2]

Negativní emoce jako potrava pro nepřátelské entity

Tato koncepce nebývá zlatým hřebem každodenní konverzace řízené skepticismem a čistě vědeckým materializmem. Tradice přístupu – co není hmatatelné, neexsituje a neexistuje to, protože neexistuje důkaz o tom, že to neexistuje – se snažila vytlačit starou metafyzickou moudrost a její praktické využití z našich životů. A přestože vědecké pátrání bývá většinou velmi přínosné a cenné, někdy bývá zatvrzele nepřístupné k duchovnímu vnímání, které bylo vždy součástí našich životních zkušeností a prožitků.

„A přesto, navzdory cynické skeptičnosti, všechny starověké mysterijní školy, skutečná šamanská vidění a esoterická učení (z nichž mnohé byly ze zřejmých důvodů potlačeny a zkresleny po tisíce let), předaly svou pravdu těm, jejichž oči vidí a uši slyší jazykem a symboly, kterým rozumí, ať už se jedná o:

 • Obecný zákon (Ezoterické křesťanství)
 • Archonti (Gnoze)
 • Páni osudu (Hermetizmus)
 • Šamanismus (Castaneda)
 • Zlý kouzelník (Gurdžijev)
 • Šaitanové (Sufismus)
 • Jinn (arabská mytologie)
 • Wetiko (nativní americká duchovnost)
 • okultní nepřátelské síly (Sri Aurobindo a matka, Integrální jóga) atd. „~ Bernhard Guenther
[wp_ad_camp_2]

Vztahy s mimosmyslovými nebo hyperdimenzionálními bytostmi jsou již odpradávna součástí naší historie a jsou přímo dostupné každému z nás, pokud se jim věnuje náležitý výcvik, disciplína a pozornost danému tématu.

„Vím, že je to pravda, ze své vlastí zkušenosti s šamanismem rostlinného lékařství, kde je zcela možné vstoupit do stavu vědomí, v němž existují celé kosmologie života a jsou dostupné k interakci s nimi.“

Nalezení sebe sama v rutinní spirále negativních rozmluv k sobě samému, v depresi, ve zmrzačující úzkosti nebo v nekontrolovatelném iracionálním strachu je, jak Steiner zdůrazňuje, znamením našeho odpojení od naší skutečné duchovní podstaty, vlivem nepřátelských bytostí, které pracují mimo naše vnímání v oblasti pro nás z neviditelných sfér.

To je důvod, proč někteří považují tyto poruchy za duševní choroby, a dokud se tento rozkol nezahojí vývojem ducha (s patřičnou trpělivostí a soustředěním k práci), pocity mají tendenci se zhoršovat a navážet jedince do ještě většího psychického utrpení.

„Když lidé přestanou žít své strachy, tyto bytosti hladoví.“ Rudolf Steiner.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře