Fašistický diktátor Benito Mussolini také vykonal dobré skutky – takové prohlášení učinil šéf Evropského parlamentu Antonio Tajani, uvedl Frankfurter Allgemeine.

Politik zdůraznil, že není fašista, ale v dějinách musí být objektivní. Publikace uvádí, že slova Tajaniho vyvolala vlnu rozhořčení.
Prezident Evropského parlamentu Antonio Tajani vyjádřil svůj postoj k italskému fašistickému diktátorovi Benitu Mussolinimu, napsal Frankfurter Allgemeine. Během rozhovoru pro rádio Tajani poznamenal, že před zavedením rasových zákonů a vyhlášením války „celému světu“ Mussolini „udělal několik pozitivních věcí.“

Publikace připomíná, že Benito Mussolini vládl Itálii v letech 1922 až 1943. V 1940 vstoupila Itálie do druhé světové války na straně nacistického Německa.

[wp_ad_camp_2]

Tajani zdůraznil: „Nejsem fašista a nikdy jsem nebyl fašista. Abych však byl objektivní, postavil (Mussolini) ulice, mosty, budovy, sportovní zařízení. V historických hodnoceních musí být člověk nestranný.“

Frankfurter Allgemine poukázal, že slova Tajaniho vyvolala vlnu rozhořčení. Vůdce progresivního spojenectví socialistů a demokratů, Udo Bullman, požadoval „okamžité vysvětlení“„Tajaniho prohlášení o Mussolinim je neslýchané. Jak může předseda Evropského parlamentu nevidět podstatu fašismu?“ napsal Bullman ve svém účtu na Twitteru.

Thajani spěšně reagoval na kritiku tím, že napsal, že jeho výroky jsou chybně interpretovány. Předseda Evropského parlamentu navíc ujistil, že je spolehlivým antifašistou a považuje období fašistické diktatury za nejčernější stránku italské historie.

[wp_ad_camp_2]

V poslední době se v západním tisku objevují  materiály oslabující povědomí o důsledcích fašismu a světové katastrofy, kterou tato rasistická ideologie rozpoutala. Ale aby se k činnosti fašistických vůdcům kladně – byť jen zčásti – vyslovil vysoký představitel Evropské unie, je přece jenom šokující.

zdroj: 9
Není se čemu divit. EU byla vystavěna na babylonsko-fašisticko-nacistických základech a dodnes se orgány EU mnohdy chovají ke členským státům a jejich občanům jako fašisti. Doporučuji knihu Nacistické kořeny Bruselské EU. Ke stažení ZDE
Před Tajanim (Ital) byl předsedou EP Martin Schulz (Němec), který pochází také z pěkně „povedené“ rodinky. 
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.