Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Obama poskytl NSA speciální pravomoci k „sesazení Trumpa“
[wp_ad_camp_1]
Bývalý prezident Barack Obama udělil NSA krátce před odchodem z úřadu zvláštní pravomoci, které mají zajistit, aby agentura mohla „sesadit Trumpa“.
Podle lednového příběhu z New York Times Obama záhadně rozšířil pravomoci Národní bezpečnostní agentury zachycovat osobní komunikaci prezidenta – to je něco, čemu on sám nikdy čelit nemusel:
Nová pravidla výrazně uvolnila dlouholeté limity pro to, co může NSA dělat s informacemi získanými prostřednictvím svých nejsilnějších dohlížecích operací, které jsou do značné míry neregulované americkými zákony o odposlechu. Tyto operace zahrnují shromažďování údajů o satelitních přenosech, telefonních hovorech a emailech, které překračují zahraniční síťové rozhraní, a zprávách mezi lidmi v zahraničí, které překročí domácí síťové rozhraní.
Tato změna znamená, že čím dál více úředníků bude prohledávat nezpracovaná data. V podstatě vláda omezuje riziko, že NSA selže v rozpoznávání toho, zda by nějaký údaj mohl být cenný pro jinou agenturu, ale zvyšuje riziko, že úředníci uvidí osobní informace o nevinných lidech.
Jedna z hlavních otázek, která se týká rozruchu kolem Mika Flyna a která by měla být položena, avšak dosud nebyla, je: Kdo odposlouchával generála? Odpověď zní, jak už víme, Národní bezpečnostní agentura, dříve známa jako No Such Agency, přední národní oddělení pro shromažďování dat (SIGINT).
Jakmile byla rozdělena, aby se předešlo možným škodám způsobeným soukromým osobám chyceným v síti Black Widow (jakože to už všichni jsme) a jejích technologických nástupců, NSA měla náhle v rukou větší volnost v tom, co může sdílet s ostatními, možná více zpolitizovanými orgány zpravodajství. Proč?
Pojďme jmenovat seznam padouchů:
Attorney General Loretta E. Lynch podepsal 3. ledna nová pravidla umožňující NSA šířit „surové odposlechy zpravodajských informací“ poté, co je 15. prosince podepsal ředitel národní inteligence, James R Clapper Jr, jak uvádí 23 stránková, do značné míry odtajněná, kopie postupů.
Dříve NSA informace filtrovala něž poskytovala zachycené komunikace s další agenturou, jako je CIA nebo zpravodajské pobočky FBI a Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami. NSA analytici předávali pouze informace, které považovali za relevantní, vynechávali data o identitách nevinných lidí a irelevantní osobní infrormace.
Nyní budou moci ostatní zpravodajské služby vyhledávat přímo v hrubé zásobárně komunikací zachycených NSA a poté využít těchto pravidel pro „minimalizaci“ průniků do soukromí.
„Toto není rozšiřování substantivní schopnosti vymáhat právo k získání přístupu ke zpravodajským odposlechům “ řekl generální poradce Robert S. Litt panu Clapperu, „Je to pouze roztažení clony pro větší počet analytiků, kteří budou vázáni existujícími pravidly.“
Jedna z věcí na IC je to, že „existující pravidla“ jsou tu aby se porušovala, kdykoliv se jednomu z jejích nevypočitatelných nohsledů zachce. Jsou to lidé, kteří se lží a podváděním živí. A genialita demokratů – něco o čem by GOP měli příště popřemýšlet – spočívá v tom, že byli schopní využít přechod s cílem změnit tolik pravidel a vložit tolik aparátčíků, kolik je možné předtím, než formálně převezmou otěže jiní.
Big Brother tě vidí
Avšak Patric Toomey, právník pro Americký svaz pro občanské svobody, nazval tento přesun, erozí pravidel určených k ochraně soukromí Američanů, jejichž zprávy jsou zachycovány mocnými globálními metodami NSA. Poznamenal, že domácí internetová data byla často nasměrována a ukládána do zahraničí, kde mohou být skryta soudnímu dohledu.
„Spíše než dramatické rozšiřování vládních přístupů k nespočetnému množství osobních dat, potřebujeme tvrdší pravidla pro ochranu soukromí Američanů,“ dodal P. Toomey. „Sedmnáct různých vládních organizací by nemělo bez povolení hrabat v emailech amerických občanů s rodinnými příslušníky, přáteli a kolegy.“
Správně. Ale Čtvrtý dodatek vyšel ze stodoly spolu se všemi koňmi již před dlouhou dobou. Google, Facebook a Amazon o vás ví víc, než kdy věděli CIS nebo FBI. A většina osobních informací je poskytována…vámi. Přemýšlejte o tom, až si příště budete prohlížet fotky svých milovaných a psát o svých cestovních plánech.
přeložila: raja
zdroj: 1
Pozn.: Dokonce ani VPN servery nejsou zcela bezpečné a záleží pouze na provozovateli služby VPN, zda osobní data poskytne třetí straně, či nikoliv. Proto jsou také snadno v dosahu NSA. Chcete li skutečné soukromí, Tor je nejlepší možná volba.