…..vzhledem k okolnostem, které jsem nestihl zařídit sám, jsem byl nucen zavolat mému příteli do Paříže, jestli by mi něco zařídil. Nerad ho obtěžuji, je dosti vytížen, ale nebyla už jiná možnost. Tak jsem mu zavolal….

07:54

[wp_ad_camp_1]

Zavolal s prosíkem a žádostí o určitou pomoc. Nestačil jsem se divit, co mi sdělil. Vím, že bydlí přímo ve středu Paříže, kde zatím byl klid. Ano jak sám řekl klid před bouří. Poslední dvě noci se pouliční nepokoje rozšířily do středu Paříže. No není se čemu divit, že ano. ale…..

Dvě noci nemohl spát, protože kravál a hluk, který se tam odehrával nedovolil zamhouřit oka. Mimo jiné, auto, které mu stálo před barákem mu do rána rozmlátili a spálili. Takže mně zdvořile odmítl. Mimo jiné mně sdělil, že armáda má v Paříži početná vojska a hlavně přijela obrněná vozidla a těžká technika. Dalším zajímavým momentem, aby lidé nemohli vše sledovat v přímém přenosu, je odpojení webových kamer. Lidé jsou nabádáni, aby zůstali doma a zatím nikam nechodili.

Potvrdil mně, že si nyní nesmírně váží mé rady z minulosti, aby si koupil potraviny aspoň na tři měsíce. Vše dobré do té doby, dokud teče v domech voda. Co bude pak, nikdo neví. Dle jeho slov je okolí Paříže a nyní už i střed jedním velkým smetištěm. Žádné služby skoro nefungují a vše je v rozkladu.

Před mnoha lety jsem mu říkal aby prodal barák v Paříži, ve kterém také bydlí a pronajímá ho. Neuposlechl mně a nyní toho lituje. Mohl se odstěhovat na venkov za rodiči, bratrem a sestrou, kteří mají velká pole levandulí a také vinice. Zamiloval si Paříž, ale….

Byl to jeden z nejsmutnějších rozhovorů, které jsem kdy s ním vedl. Zítra se pokusí odejet na letiště a odletět z Paříže za rodinou. Budu pevně věřit, že se mu to povede.

I z jiných zdrojů víme, že do centra Paříže zavítala vojska s těžkou technikou a začala ochraňovat památky. Jak vypadala situace před několika dny ve středu města se můžete podívat na videofilmu.

Pokus o útok na Louvre z 03.02.2017

Obrázky uvidíte také zde: (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.