…..mno, myslím si že apelovat na PODPINDOSNÍKA LAJČÁKA, je jako házet hrách na zeď. Jemu je naprosto jedno, co si o něm kdo myslí a raději bude plnit rozkazy fašistických příkazníků a páníčků, než zachraňovat děti. Hlavně že mu z toho ZATÍM teče….

12:27

Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Screenshot z videa Blesk.cz)

 

Občianske združenie OZ Deti patria rodičom v stredu vyzvalo na záchranu slovenského dievčatka v Nórsku, pričom adresuje otvorený list ministrovi zahraničných vecí SR Miroslavovi Lajčákovi, aby konal na diplomatickej úrovni a žiadal, aby bola Maxine vrátená rodičom

Na snímke Maxine a jej rodičia

Združenie vyzývame všetky štáty V4, aby sa pripojili k Poľsku a postavili sa za svojich občanov, ktorí sa stali obeťami sociálneho systému Barnevernet v Nórsku.

“Je nevyhnutné, aby sa Slovenská republika pripojila k Poľsku a tak dali spoločne na javo, že Nórsko nekoná na ochranu našich občanov žijúcich v ich krajine a nesúhlasime s ich konaním k takzvanej “ochrane rodiny” Nórsko si konečne musí uvedomiť, že spôsob akým konajú v oblasti ochrany detí a rodín nie je v súlade s medzinárodnými dohovormi a judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva,” upozorňuje združenie.

“Veríme, že podporíte poľského konzula Slavomíra Kowalskeho, čím dáte najavo Nórsku, že Vám záleží na rodinách a deťoch,” vyzývajú členovia združenia Lajčáka.

 

Otvorený list v plnom znení

Vážený pán minister Lajčák,

sme občianske združenie Deti patria rodičom, ktoré sa zaoberá odoberaním detí sociálnym úradom z funkčných rodín bez relevantného dôvodu.

Ako občianske združenie sme nápomocné rodinám, ktoré sú obeťami sociálneho, súdneho systému a deti boli rodinám odobraté.Zdôrazňujeme, že na súdnych konaniach nie sú dodržiavané medzinárodné dohovory, Hagske dohovory, ktoré Nórsko ratifikovalo.

Dovoľujeme si Vás osloviť a zároveň Vás vyzvať k spolupatričnosti s veľvyslanectvom Poľska v Nórsku.

Určite ste zaregistrovali, že Nórsko sa rozhoduje o uplatnení článku 9) ods.1 Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch.

Konzul Slavomír Kowalski pomohol viac ako 150 rodinám. Plní si svoju funkciu veľvyslanca v Nórsku na vysokej úrovni. Žiadal, aby Nórsko dodržiavalo Viedenské dohovory s ktorých vyplýva, že ako najvyšší diplomat môže prešetriť a skontrolovať deti, ktoré sú umiestnené v pestúnskych rodinách. Dohliadal, aby boli dodržiavané Viedenské dohovory a ľudské práva.

Tým sa stal pre nórsky sociálny systém a Nórsku vládu nežiadúci a označili ho za arogantného.

Čo by Slovensko dalo za takého diplomata ako má Poľska republika, ktorý háji práva rodín ktorým boli odopreté ich práva na rodinu. Rodiny sú diskriminované zo strany kompetentných a nekonajú v súlade s medzinárodnými dohovormi.

Ako predseda združenia som sa zúčastnila pojednávaní v Nórsku v súdnom konaní za neprávom odobraté slovenské dieťa. Ako je všetkým verejne známe, jedna sa o maloletú Maxine Ladickú občianku Slovenskej republiky.

V tom čase bol v Osle na veľvyslanectve pán Kašický a pán Očenáš, ktorí neboli rodine nápomocní. Práve naopak, konali zo svojej diplomatickej funkcie proti rodine, čo bolo z ich postavenia nezákonné.

Touto cestou Vás chceme vyzvať, aby ste sa pripojili a podržali poľského veľvyslanca Slavomíra Kowalského a tak sme dali najavo Nórsku, že sme krajina V 4, ktorá zastáva rovnaké hodnoty a záleží nám na občanoch žijúcich v ich krajine. Musíme poukázať na to, že Nórsko porušuje všetky medzinárodné dohovory a judikátúru Európskeho súdu pre ľudské práva.

Je nevyhnutné, aby sa Slovenská republika pripojila k Poľsku a tak dali spoločne na javo, že Nórsko nekoná na ochranu našich občanov žijúcich v ich krajine a nesúhlasime s ich konaním k takzvanej “ochrane rodiny” Nórsko si konečne musí uvedomiť, že spôsob akým konajú v oblasti ochrany detí a rodín nie je v súlade s medzinárodnými dohovormi a judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva.

Vyzývame Vás, aby ste sa spoločne postavili na staranu rodín, ktoré sa stali obeťami nórskeho systemu. Je nutné, aby sa všetky štáty spojili a postavili na stranu svojich rodín, ktoré boli obeťou nórskeho sociálneho systému.

“ Najväčšie hodnoty pre štát tvorí rodina. Rodina je základnou bunkou štátu. “

Veríme, že podporíte poľského konzula Slavomíra Kowalskeho, čím dáte najavo Nórsku, že Vám záleží na rodinách a deťoch.

Slovenská republika by mala žiadať Nórsko o vydanie slovenského občana, ktorého držia neoprávnene a tým dáte možnosť Maxine vyrastať v biologickej rodine a v krajine pôvodu, kde ma trvalé bydlisko. Maxine má jedinú žijúcu biologickú rodinu na Slovensku.

S pozdravom

Mandáková Zlatica
predseda OZ Deti patria rodičom

V Prievidzi, 30.01.2019

 

 

Prípad Maxine

Ku odobratiu maloletej Maxine došlo v Nórsku približne pred troma rokmi. Dôchodkyňa Janka Ladická, ktorá je starou mamou odobratej Maxine objasnila minulý rok českým médiám, ako celý proces prebiehal. Jej nevesta sa dostala do pozornosti sociálky, pretože sama vyrastala v detskom domove a u pestúnov, čím bola podľa Nórov riziková pri výchove dieťaťa. Navyše, mladá žena je sluchovo postihnutá, čo takisto zhoršilo jej status v očiach Barnevernet.

Ladická opísala ako mladú rodinu jej syna začali nórske úrady vyšetrovať, miestami až šikanovať. Sociálni pracovníci sa v dome rodiny objavovali neohlásene, často aj neskoro večer či v noci. Rodičia museli pred ich očami a kamerami dieťa opakovane prebaľovať a dojčiť.

Celý prípad nakoniec úrady uzavreli tým, že malú Maxine odobrali. Ako hlavný dôvod v správe uviedli, že rodičia mali s dievčatkom nedostatočný očný kontakt.

“Nórska sociálka nedodržiava zákony svojej krajiny. Zistila som, že ak chce sociálka dieťa odobrať a jeden z rodičov je cudzinec, musí si zistiť, či v krajine, z ktorej pochádza, má ďalšie rodinu, ktorá je ochotná sa o dieťa postarať,” povedala pre Blesk Ladická, ktorá na to niekoľkokrát na súde upozornila, ponúkala, že sa o Maxine postará. Ale sociálka a ani súd jej pripomienky nebrali do úvahy (viac v článku).

 

Zdroj: (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.