Ochránci zvířat jsou nadšeni. Třem doghunterům – travičům 16 toulavých psů vynesl soud rozsudek ve výši 10 let nepodmíněně. Informoval o tom izraelský deník NEWSru.co.il. Každý z odsouzených bude také muset zaplatit pokutu 15 tisíc tureckých lir, což je v přepočtu kolem 2,5 tisíce dolarů.

Soud uznal žalované vinnými ze způsobení škody na životním prostředí a majetku. Paradoxně tři z těch psů byli v držení jednoho z odsouzených, což obviněným jen přitížilo. Zvířata krmili otráveným kuřecím masem.

 

[wp_ad_camp_2]

Dodejme, že turecký parlament pracuje nyní na novele zákona, která tresty za týrání zvířat ještě zpřísňuje. Zároveň vznikne speciální oddělení policie, jehož úkolem bude týraná zvířata ochránit. Zvláštní pozornost také bude věnovaná psím a kohoutím zápasům, které jsou v Turecku zakázané.

Je zvláštní, že země, kde je domovem ne vždy vstřícný k domácím mazlíčkům islám, trestá porušení zákona na ochranu zvířat tvrději, než například české soudy, od nichž někdy velmi brutální vrazi a týratelé zvířat odcházejí nejčastěji s pokutou. V Turecku prostě platí, že zákon je zákon a platí bez výhrad.

Překlad: ISSTRAS

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.