Od 19. července (den označen jako Freedom Day = Den svobody, pozn. př.) jsou zrušena plošná omezení a na hudebních festivalech, sportovních akcích a dalších hromadných shromážděních nebudou povinné Covid pasy.

Tento krok přichází uprostřed rostoucího přesvědčení, že Boris Johnson bude pokračovat v plánech na zrušení pravidel pro sociální distanc navzdory prudkému nárůstu případů Covid.

Řekl kabinetu, že náš úspěch v očkování znamená, že Británie bude moci „žít s Covidem“, protože se podařilo odbourat souvislost mezi případy onemocnění virem a hospitalizacemi.

‚Musíme si zvyknout na myšlenku, že ke Covidu budeme přistupovat spíše jako k chřipce,‘ řekl zdroj. ‚Lidé se nechávají očkovat proti chřipce, což pomáhá snižovat počet závažných onemocnění, ale stále máme velké množství případů a značný počet úmrtí.

‚Až se dostaneme k 19. červenci, případů může být potenciálně velmi mnoho, možná až 30 000 nebo 40 000 denně. To však samo o sobě není důvodem, proč nepokračovat v rozvolňování, pokud hospitalizace a úmrtí zůstanou na relativně nízké úrovni.

Johnson také uvedl: „V současné době je situace následující. Musíme si upřímně říci, že pokud se nám nepodaří znovu otevřít společnost v příštích několika týdnech, kdy nám pomůže příchod léta a školní prázdniny, pak se musíme sami sebe zeptat, kdy se budeme moci vrátit k normálnímu životu?“

Přeložila tereza

Více na: Daily Mail, Evening Standard

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.