;

Stovky lidí v sobotu vyšly do ulic, aby protestovaly proti přemístění velvyslanectví USA do města a průvodu na Den Jeruzaléma. Podle protestujících obojí slouží pouze ke zvýšení napětí mezi Izraelem a Palestinou.

Demonstrace organizované skupinami Standing Together a Peace Now se zúčastnilo nejméně 100 lidí, kteří pochodovali z ulice King George k Jaffské bráně nacházející se ve starém městě.
Video publikované agenturou Ruptly zachycuje demonstranty nesoucí transparenty s nápisy „Nespalte Jeruzalém.“ Vykřikovali slogany typu „Jsme proti eskalaci (bezpečnostní situace)a „Netanyahu – odstup! Mír je důležitější (než přesun ambasády), uvádí zpravodaj Jerusalem Post.

„Přišel jsem dnes, protože pevně věřím, že Jeruzalém patří všem … všichni sdílejí Jeruzalém. A spousta špatných věcí se tu děje ve jménu Židů,“ sdělil jeden z demonstrantů Ruptly.

Pochod se konal jen dva dny před plánovaným přemístěním amerického velvyslanectví z Tel Avivu, jako důsledek prosincového oficiálního uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele prezidentem Donaldem Trumpem. Toto rozhodnutí spustilo vlnu protestů po celém Středním východě a vedlo k odsouzení ze strany členských zemí OSN, EU a papeže Františka. Izraelský premiér Benjamin Netanyahu tento krok označil za „historickou událost“.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.