Táto technika je pre tých ktorý už vedia, že žijeme v matrixe a naša realita nie tak úplne reálna.

Zároveň sa občas, či častejšie nechá zatiahnúť do tejto hry až po uši a zabudne aký je jej pravý účel. Nechá sa stiahnuť do deštruktívnejších vôd matrixu, sám sa cíti vysílený a nevie “kudy kam”.

Technika je veľmi jednoduchá. Najťažšie na nej je, aby sme si vôbec na ňu v potrebnej chvíli spomenuli. Prebúdza kreativitu, aby sme začali konštruktívne premýšlať.

Metóda pomáha nastoliť potrebný odstup od problému. Pomáha k rozpomenutiu, že máme byť za každých okolností viac kreatívny, než emotívny, hysterický. Určite stojí zmienka o tom, že je potrebné pri tom myslieť aj na ľudskú stránku. Predsa hráme hru o vzostupe civilizácie, ľudstva. Máme tu zákony vesmíru, ktoré platia na každého. A každá ľudská bytosť je v hre rovnocenným hráčom.

Predstavte si, že život, ktorý žijete, je hra. Áno, predstave si to. Stolná hra, počítačová hra alebo simulácia, čo lahodí viac vašej predstavivosti. Nachádzate sa uprostred hry.

Spomente si na konkrétnu situáciu, kvôli ktorej ste sa ponorili do deštruktívnych pocitov či myšlienok. Predstavte si ju ako úlohu v hre, ktorú momentálne musíte vyriešiť aby ste sa mohli posunúť ďalej. Všetky predmety a možnosti okolo vás. Čo môžem urobiť práve teraz? Už som sa kvôli tomu rozčúlil, vyplakal, nahneval…. dobre, tak čo ovplyvním a čo nie? Ako sa posuniem ďalej? Presne ako keď hráme hru. Aký je ďalší krok? Ktorým smerom sa chcem vydať?

Táto technika je výborná aj vo veľmi napätých situáciach. Dodáva nadhľad nad vašími emóciami a silu a vôľu k tomu, aby ste sa mohli zachovať tak, aby ste to neskôr nemuseli ľutovať.

Všimnite si, že aj v počítačovej hre môžeme pracovať na vedlajších úlohách a zlepšiť si tak schopnosti aby sme sa vedeli popasovať s väčšou úlohou čo nám odhali ďalšiu časť príbehu, ktorý hráme, tak aby sme v ňom mohli pokračovať.

Najúčinnejšie spôsoby, ktorými získavame skúsenosti je prejsť si danou situáciou, hrou alebo simuláciou. No niekedy stačí iba keď nám niekto iný povie, že oheň páli.

Ak sa nachádzame v matrixe – v simulácií je to skvelá príležitosť ako sa učiť a udržať si nadhľad, uvedomiť si to najdôležitejšie a nenechať sa strhnúť.

Odstúp z hry je autorské dielo, ktoré som sama vymyslela. No verím, že nie som jediná, ani prvá a ani posledná. Neuplatňujem si žiadne patentové ani autorské práva. Ak sa vám osvedčí, budem rada ak ju budete šíriť ďalej. Napíšte do komentárov, či niečo podobné robíte, alebo ako sa vám metoda osvedčila. Prípadne tipy čo pomáha vám.

anna

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.