Ale, ale, pozrime sa, ďalšia „špinavá hra“ pani Čaputovej. Kedy to všetko prešetria? Nech teda zasadne na mandát s čistým štítom, ak sa vôbec k tomu cez všetky svoje prešlapy a podvody dostane.

Predseda mimoparlamentnej strany NAJ a bývalý poslanec za ruskovu stranu ÁNO  Viktor Béreš podal „podnet na Finančný úrad a NAKA či pani Čaputová odviedla DPH cestou svojej zahraničnej marketingovej agentúry. Ide o podnet na preverenie zákonnej povinnosti úhrady DPH zahraničnej agentúry Shaviv Strategy and Campaigns, ktorá realizovala kampaň prezidentskej kandidátke Zuzane Čaputovej“

[wp_ad_camp_2]

Béreš žiada „preveriť, kedy a či vôbec bola uvedená zahraničná agentúra zaregistrovaná ako platca DPH pre služby“ a uvádza, že  „v  opačnom prípade nemohlo dôjsť k úhrade DPH. Slovenský zákon o DPH stanovuje, že ak zahraničná osoba poskytne službu s miestom dodania v Slovenskej republike osobe, ktorá nie je podnikateľom, musí ju fakturovať so slovenskou DPH. Zahraničná osoba sa pred poskytnutím služby musí v Slovenskej republike registrovať k DPH podľa § 5 zákona a dňom dodania služby na Slovensku musí odviesť DPH z poskytnutej služby.
[wp_ad_camp_2]
Finančná správa na svojej webovej stránke vedie zoznam podnikateľov registrovaných k DPH. Čiže ak by sa táto zahraničná firma na Slovensku registrovala k DPH, tak v tomto zozname bude uvedená. Žiaľ nenašli sme takýto záznam a preto žiadame o prešetrenie registrácie na DPH. Ak by zahraničná osoba poskytla a fakturovala službu slovenskej agentúre, ktorá by ju následne fakturovala príjemcovi služby, prenáša sa daňová povinnosť na príjemcu služby a následne ju agentúra musí príjemcovi služby vyfakturovať so slovenskou DPH. Odvedenie DPH môže v tomto druhom prípade overiť iba daňový úrad. Na nasledujúcej stránke je uvedený transparentný účet pani Čaputovej, na ktorom nie je vidieť žiadnu úhradu medializovaných agentúrnych služieb :

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK7009000000005145260535 Úhrady agentúrnej služby zahraničnej agentúry a ani jej konzultantov nie sú vidieť na transparentnom účte pani Čaputovej. V prípade neodvedenej dane považujeme výsledok volieb za spochybniteľný a budeme očakávať od MVSR anulovanie a vypísanie nových prezidentských volieb. Prezident má ísť príkladom na čom sa iste všetci zhodneme.“

[wp_ad_camp_2]

Samotnému podaniu strany NaJ predchádzala výzva V. Béreša na sociálnej sieti.

Ďakujeme Viktorovi za TIP.

Zdroj: 9

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.