Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Odvodová kampaň britské armády cílí na islám, sexuální diverzitu a vyhýbá se macho image
Britská armáda sklidila kritiku za to, že se podvolila „politické korektnosti“ a vydala 1.6 milionu liber na kampaň zabývající se politikou genderové a rasové identity a povzbuzováním vojáků k tomu, aby více projevovali své emoce.
[wp_ad_camp_2]
Zástupci armády tvrdí, že chtějí podpořit náboženskou, genderovou, pohlavní a etnickou diverzitu. Má se tak stát díky jejich kampani „Army Belonging 2018“ a přesvědčováním rekrutů, že je v pořádku plakat.
V propagačních videích, které namluvili sloužící vojáci, se rekruti ptají: „Mohu se jako gay přihlásit k armádě?“, „Musím být superhrdina?“ nebo „Co když budu v armádě příliš emocionální?“
V dalším videu muslimský voják vysvětluje, že mu armáda dovoluje praktikovat islám a že křesťanští vojáci stejnou jistotu v kampani nedostanou.
[wp_ad_camp_2]
Can I be #gay in the #Army? Yes. The #Army delivers effect through teamwork and mutual support and needs a broad range of talented people to be the best. Great addition to @armyjobs #ThisIsBelonging campaign voiced by serving soldiers. https://t.co/6DIX8hjx8Y
— Army LGBT Forum (@ArmyLGBT) 10. ledna 2018
V reakci na tato videa plukovník Richard Kemp, bývalý velitel britských operací v Afghánistánu, sdělil, že kampaň problémy s náborem do armády nevyřeší.
„Armáda, stejně jako zbytek vlády, je nucena vydat se cestou politické korektnosti,“ řekl v pořadu BBC Breakfast. „Nejdůležitější je, že má armáda dostatek vojáků. Jestli odráží skladbu dnešní společnosti je vedlejší.“
Plukovník dále uvedl, že co táhne rekruty do armády v první řadě – je boj a obrana země – spíše než politika identity.
[wp_ad_camp_2]
„Hlavní skupinu lidí, kteří se zajímají o vstup do armády, ani tak nezajímá, jestli jim budete naslouchat… přitahuje je obraz boje.“
„Samozřejmě, že čím více lidí z různých částí společnosti se zapojí, tím lépe, ale ještě důležitější je naplnit armádu lidmi, kteří chtějí bojovat a chtějí být vojáky. Proto si nemyslím, že v tomto ohledu učiní kampaň nějaký významný krok.“
Nicméně, generál Nick Carter, hlava armády, sdělil, že pokus zaujmout minoritní skupiny mu připadá jako dobrý nápad, vzhledem k tomu, že se očekává, že se k armádě připojí méně bílých mužů.
V programu Today rádia BBC Radio 4 uvedl: „Naše společnost se mění a proto si myslím, že je zcela na místě, abychom se pokusili oslovit tak širokou základnu veřejnosti, jak to jen lze, abychom získali talenty, které potřebujeme k udržení bojové efektivity.“
Toto prohlášení přišlo poté, co zásah ministra obrany Gavina Williamsona minulý měsíc donutil velitele armády odstranit slogan „Be The Best“, který kritici označovali za „staromódní, elitářský a nedostatečně inkluzivní“.
[wp_ad_camp_2]
Překlad: raja, Zdroj: 1