Budapešť 14. februára 2017 (HSP/BB/Foto:TASR/AP-Zsolt Szigetvary/MTI via AP, file)

[wp_ad_camp_1]

Maďarský prezident Viktor Orbán verí, že globalistický establishment nebude reagovať na svoju porážku v roku 2016 preskúmaním svojej politiky, ale tým, že ešte viac podporí vlnu masovej migrácie, ktorej úlohou bude “rozdrviť vôľu ľudu” a nahradiť existujúce európske populácie.

“Páni globalistických politík nehľadajú chyby v sebe” po porážkach v britskom referende o brexite a po prezidentských voľbách v USA, “ale namiesto toho obviňujú ľudí a národy”.

“Rozhodli sa, že sa nevzdajú svojej pozície, ale rozdrvia akúkoľvek vôľu ľudí, ktorí nesúhlasia s otvorenou spoločnosťou a liberalizmom. Deklarovali, že ak voľby v určitej krajine nevyhrajú ich ideologickí partneri a liberáli, potom v tejto krajine už neexistuje demokracia. Vyhlásili, že ľudia predstavujú nebezpečenstvo pre demokraciu.”

Orbán je presvedčený, že politici zaviazaní politike “žiadnych hraníc” a multikultúrnej “otvorenej spoločnosti” – odkaz na organizáciu Open Society Foundations financovanú Georgeom Sorosom, miliardárom a finančníkom, ktorého vplyv, maďarské orgány považujú za zhubný  – budú reagovať na obrat pri volebných urnách tým, že sa budú snažiť podkopať európskeho voliča prostredníctvom masovej migrácie.

“Úbohí, pomaly sa prebúdzajúci občania budú nakoniec zaplavení niekoľkými miliónmi migrantov. Ak sa ľudia v Európe, ktorí nie sú ochotní alebo schopní odtrhnúť sa od svojich kresťanských koreňov a vlasteneckých pocitov, nebudú mať na pozore, potom títo migranti nahradia podložie európskeho života. Nech masy ľudí z rôznych náboženských prostredí – ktorí boli vychovávaní s inou morálkou a inými tradíciami, a ktorí nemajú predstavu o Európe – nás prídu naučiť lekciu.”

“Tak bola vytvorená najbizarnejšia koalícia prevádzačov, aktivistov za ľudské práva a popredných európskych politikov na svete, s cieľom sústavne prinášať milióny prisťahovalcov do Európy. Kam to všetko vedie?”

Podľa Orbána chcú obhajcovia “otvorenej spoločnosti” vytvoriť systém, v ktorom “skutočná sila, rozhodnutia a vplyv, musia byť dané do rúk ľudí, ktorí sú súčasťou globálnej siete, ako mediálni guru, nevolené medzinárodné organizácie a ich miestne odnože.”

Z hľadiska ekonómie a národnej identity Orbán opisuje otvorenú spoločnosť ako miesto, kde “ľudia, etnické skupiny a kultúry sú stlačené do veľkosti hamburgerov, aby sa s nimi mohlo jednať ako s tovarom a krajiny sú transformované na železničné trate, po ktorých sa každý môže pohybovať dovnútra alebo von z krajiny”.

Zdroj (1)

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.