Levicová „fundraising“ organizace ActBlue získala po smrti soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburgové do 16:00 východního času v sobotu neuvěřitelných 50 milionů dolarů, uvádí agentura AP.

Podle jejich webu přibývaly dary rychlostí přes 100 000 dolarů za minutu, a to jen několik hodin po smrti Ginsburgové. Navyšování darů se opět zrychlilo poté, co lídr Republikánů v Senátu Mitch McConnell oznámil, že Senát bude hlasovat o uvolněném křesle po Ginsburgové, uvádí deník Breitbart.

Prezidentská kampaň Joe Bidena také podle všeho využila smrt Ginsburgo k získání peněz před listopadovými volbami. Vice-prezidentská kandidátka a senátorka Kamala Harris (Demokratka) v dopise zopakovala, že „voliči by si měli vybrat prezidenta a tento prezident by měl vybrat nástupce“ Ginsburgové.

Příjemci:

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nemůžeme je nechat vyhrát tento boj. Miliony Američanů se spoléhají na to, že se postavíme hned teď a budeme zuřivě bojovat za ochranu Nejvyššího soudu – nejen pro dnešek, ale i pro příští generace,“ uvedla Harris v dopise.

Organizace ActBlue se v posledních týdnech dostala pod palbu poté, co byla odhalena téměř polovina darů skupiny v roce 2019 od anonymních dárců, kteří se uvedli jako nezaměstnaní. Jméno zaměstnavatelů dárců musí být zveřejněno při poskytování politických darů, ale více než 4,7 milionu darů pocházelo od lidí, kteří tvrdili, že nemají zaměstnavatele. Těmito 4,7 miliony dolarů to nekončí, dary dosáhly celkem 346 milionů dolarů, které organizace ActBlue získala a poté poslala na liberální účely.“

„Je těžké uvěřit, že v době, kdy míra nezaměstnanosti v USA byla nižší než 4 procenta, měli nezaměstnaní lidé 346 milionů dolarů, které mohli poslat do ActBlue pro liberální účely,“ sdělil Pudner, a dodal, že „4,7 milionu darů od lidí bez práce … vyvolá vážné obavy.“

Zejména do poloviny června organizace ActBlue přispěla Bidenovi přes 119 milionů dolarů. V době psaní tohoto článku (19.9.2Q2Q) přispěla částkou 194 milionů – což je nárůst o 75 milionů USD.

Přeložila tereza | Zdroj: ZeroHedge

Je to v podstatě dobrá zpráva – Demokraté a liberální podivíni v USA jsou ještě ve větší panice a zoufalství. Ruth Bader Ginsburgová, zástupkyně liberálního křídla na NS USA, byla jmenována na post de-Billem Clintonem v roce 1993. No a nyní, když odešla (nebo byla odejita ?) do jiné dimenze, se otevírají další možnosti pro Prezidenta donalda trumpa. Mohl by ještě více převážit poměr sil v devítimístném senátu Nejvyššího soudu na stranu konzervativců, kteří měli dosud převahu pěti ku čtyřem.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.