Chris Barber a Tamara Lichová, dva hlavní organizátoři protestu Freedom Convoy, byli podle zpráv na internetu zatčeni v Ottawě.

Ottawská policie sice deníku The Epoch Times sdělila, že nemůže zatčení potvrdit ani vyvrátit, dokud nebudou vznesena obvinění, ale advokát Chris Wilson, který organizátory zastupoval v minulých případech, potvrdil, že Barber byl zatčen, a to v tweetu zveřejněném 17. února večer. Několik hodin po Barberově zatčení bylo na twitterovém účtu Freedom Convoy zveřejněno video zachycující zatčení Licheové.

Mluvčí konvoje Tom Marazzo na on-line tiskové konferenci uvedl, že Barber byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví.

Policie 17. února provedla několik dalších zatčení.

Navzdory zatýkání zůstává v Ottawě mnoho protestujících. Protesty začaly jako demonstrace řidičů kamionů, kteří nesouhlasili s požadavkem federální vlády na očkování proti COVID-19 pro řidiče překračující americko-kanadskou hranici, ale přerostly ve velké hnutí, protože se k nim přidalo více lidí z celé země, kteří požadovali zrušení všech nařízení a omezení týkajících se COVID-19. Kolony protestujících kamionů a vozidel se poprvé sjely 29. ledna do Ottawy a mnohé z nich tábořily u parlamentu.

Prozatímní šéf ottawské policie 17. února varoval, že akce k odstranění demonstrantů Freedom Convoy je „bezprostřední“.

K zatýkání došlo poté, co Trudeauova vláda 14. února použila zákon o mimořádných událostech, což je první případ od roku 1988, kdy bylo toto rozsáhlé opatření použito.

Na tiskové konferenci 14. února Lichová uvedla, že navzdory použití zákona vládou zůstanou protestující v Ottawě, ale budou pokojní.

Zde je organizátor konvoje Chris Barber, který byl zatčen. Zůstal pokojný a nedopustil se ničeho špatného.

Zdroj: NTD.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.