Nová obrazovka s obrovskou reklamou na Piccadilly Circus v Londýně

Londýnské věhlasné billboardy na Piccadilly Circus obsahují kamery pro rozpoznávání obličejů.

[wp_ad_camp_1]

Technologie rozpoznávání obličeje ve vylepšených billboardech nad Piccadilly Circus byla od aktivistů na ochranu osobních údajů označena jako „neuvěřitelně vlezlá.“ Kamery dokáží rozpoznat tváře, pohlaví a nálady lidí, kteří se procházejí na veřejnosti, a reklama se podle toho změní, tak aby lépe cílila.

Obrazovky, které byly v lednu vypnuty kvůli obnově, budou mít kamery schopné rozpoznat rysy lidí s 90 procentní přesností podle společnosti Ocean Outlook, poskytující tuto technologii.

Zástupci na ochranu osobních údajů se vyjádřili proti tomu. Zdá se to být dalším krokem k drakonickému sledovacímu státu. Technologie bude účinně slídit po velkém množství lidí, kteří projdou jedním z nejpopulárnějších náměstí světa.

Obhájci práv jednotlivců vyzvali k tomu, aby se na obrazovkách objevily značky, které varují lidi, že jsou sledováni.

Billboardy také zjistí výrobce vozidla a nabídnou Wi-Fi lidem, aby mohli komunikovat s obrazovkami. To však umožní sledování mobilních zařízení.

[wp_ad_camp_1]

„Z hlediska ochrany soukromí a bezpečnosti si myslíme, že je to neuvěřitelně vlezlé,“ řekla generální ředitelka Big Brother Watch Renate Samson pro Sky News.

Společnost Landsec vlastnící obrazovku odmítla opakované žádosti společnosti Sky News o rozhovor.

Nicméně uvedla ve svém prohlášení toto: „I když obrazovka Piccadilly Lights bude schopna zobrazovat reklamní obsah, který reaguje na faktory v reálném čase – jako je počasí nebo barva automobilů – technologie není schopna rozpoznat jednotlivé lidi, nebo zobrazit jednotlivě cílený obsah.“

„Obrazovka neshromažďuje a neukládá detaily osob anebo osobní údaje.“

Z nedávných komentářů od aktivistů na ochranu soukromí vyplývá, že technologie rozpoznávání obličeje promění lidi v „chodící ID karty.“

[wp_ad_camp_1]

Ředitel kampaně společnosti Privacy International, Harmit Kambo, řekl společnosti RT, že systém, který skenuje lidské tváře do masivní databáze obličejových profilů, riskuje označování nevinných lidí za „potížisty.“

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.