;

Nová obrazovka s obrovskou reklamou na Piccadilly Circus v Londýně

Londýnské věhlasné billboardy na Piccadilly Circus obsahují kamery pro rozpoznávání obličejů.

Technologie rozpoznávání obličeje ve vylepšených billboardech nad Piccadilly Circus byla od aktivistů na ochranu osobních údajů označena jako „neuvěřitelně vlezlá.“ Kamery dokáží rozpoznat tváře, pohlaví a nálady lidí, kteří se procházejí na veřejnosti, a reklama se podle toho změní, tak aby lépe cílila.

Obrazovky, které byly v lednu vypnuty kvůli obnově, budou mít kamery schopné rozpoznat rysy lidí s 90 procentní přesností podle společnosti Ocean Outlook, poskytující tuto technologii.

Zástupci na ochranu osobních údajů se vyjádřili proti tomu. Zdá se to být dalším krokem k drakonickému sledovacímu státu. Technologie bude účinně slídit po velkém množství lidí, kteří projdou jedním z nejpopulárnějších náměstí světa.

Obhájci práv jednotlivců vyzvali k tomu, aby se na obrazovkách objevily značky, které varují lidi, že jsou sledováni.

Billboardy také zjistí výrobce vozidla a nabídnou Wi-Fi lidem, aby mohli komunikovat s obrazovkami. To však umožní sledování mobilních zařízení.

„Z hlediska ochrany soukromí a bezpečnosti si myslíme, že je to neuvěřitelně vlezlé,“ řekla generální ředitelka Big Brother Watch Renate Samson pro Sky News.

Společnost Landsec vlastnící obrazovku odmítla opakované žádosti společnosti Sky News o rozhovor.

Nicméně uvedla ve svém prohlášení toto: „I když obrazovka Piccadilly Lights bude schopna zobrazovat reklamní obsah, který reaguje na faktory v reálném čase – jako je počasí nebo barva automobilů – technologie není schopna rozpoznat jednotlivé lidi, nebo zobrazit jednotlivě cílený obsah.“

„Obrazovka neshromažďuje a neukládá detaily osob anebo osobní údaje.“

Z nedávných komentářů od aktivistů na ochranu soukromí vyplývá, že technologie rozpoznávání obličeje promění lidi v „chodící ID karty.“

Ředitel kampaně společnosti Privacy International, Harmit Kambo, řekl společnosti RT, že systém, který skenuje lidské tváře do masivní databáze obličejových profilů, riskuje označování nevinných lidí za „potížisty.“

Překlad: tereza. Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.