Všechny tři předcházejí pokusy Sněmovny reprezentantů zbavit amerického prezidenta moci procesem impeachmentu (ústavní žaloby) byly akty vyvěrajícími z pohnutek politických, a jedině v případě Clintona šlo i o poklesek morální. Clinton totiž pod přísahou Kongresu zalhal, ale Senát se tehdy rozhodl, že nebude brát lež, týkající se sexu, za dost závažnou na to, aby ji považoval za tzv. „vysoký zločin“ a Clinton tak impeachmentu unikl. Nu a pro případ Trumpa platí, že jestliže se nenajde dost senátorů, kteří podlehnou vydírání FBI či tučným nabídkám vojensko bezpečnostního komplexu, dopadne současné projednávání obžaloby Trumpa v Senátu stejně.

A Demokraté to vědí. Otázkou tedy je, proč potom proces impeachmentu vůbec vyvolali?

Přirozenou odpovědí na tuto otázku je ta, že jim šlo o to naházet na Trumpa dost bláta na to, aby na něm toho bláta zůstalo dost na to, aby ohrozilo jeho znovuzvolení prezidentem.

[wp_ad_camp_2]

To je důvod jeden. A druhým pak je ten, že v hluku o impeachmentu zanikají informace o tom, že řada prominentních Demokratů je dnes Ministerstvem spravedlnosti vyšetřována pro zločin zorganizování podvodné aféry Russiagate, a některým z nich, jako např. Hillary Clintonové, hrozí soudní žaloba.

Trumpovo odsouzení by sice mohlo těmto žalobám zabránit, avšak těm může zabránit dokonce i to, když impeachment neuspěje. V takovémto případě jsou totiž Demokraté připraveni křičet, že žaloba na Demokraty není ničím jiným než politickou revanší Republikánů proti nim za to, že impeachment vyvolali.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nu, a většina obecenstva tomu i uvěří.. V zemi, která je dnes aférou Russiagate a procesem impeachmentu rozdělena na dvě ostře ohraničené poloviny, by žaloba na Demokraty tuto nejednotu země ještě posílila. No a známým faktem je, že Republikánům ta nejednota národa vadí víc než Demokratům. Takže žádný div, když pak slyšíte mnohé Republikány hovořit v tom smyslu, že v případě neúspěchu impeachmentu se strana Republikánů octne v tak dobré pozici, že už jí nebude třeba žalobami na Remokraty národ dál rozdělovat.

Čímž i neúspěšný impeachment přinese prospěch Demokratům a Republikány poškodí.

Přeložil Lubomír Man

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

The Democrats know this.  The question is why did the Democrats go for impeachment?  An obvious answer is to throw enough mud in hopes that some of it sticks and reduces Trump’s reelection chances.

That is a likely reason. Another reason that we don’t hear much about is that a number of prominant Democrats are under investigation by the Department of Justice for felonies committed in their orchestration of the Russiagate hoax.  This investigation could easily produce indictments of such prominant Democrats as Hillary Clinton.  Trump’s conviction in the Senate could stop indictments from the Barr-Durham investigation, but even a failed impeachment can be used as a shield against indictments.  Democrats can claim that charges against them are just political payback for their impeachment of Trump.

Much of the public would believe it.  With the country already split by Russiagate and the impeachment, indictments of Democrats would further spread disunity.  Republicans are less inclined to encourage disunity than Democrats.  I can hear many Republicans arguing that as impeachment failed, the party is well-positioned and should not split the country by indicting highly placed Democrats.  In this way even a failed impeachment serves the Democrats.

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.