…..je to nepřesně řečené, člověk NIKDY neumírá (vím z dětství, viz moje články TELEFON Z JINÉ DIMENZE a jiné), odchází pouze do jiné dimenze a to je veliký rozdíl. I když církev se snažila za celá staletí lidem vtloukat do hlyvy nesmysly, je nutné uvést věci na pravou míru…..

00:05

Doporučuji pro všechny určitě přečíst:  TELEFON Z JINÉ DIMENZE

Získáte zcela jiný pohled na svět…..

Konstruktivnější a hezčí…..

Pacienti hospicov hovoria o svojich tajomných snových zážitkoch: „Koho vidíte predtým, než zomriete“

Je to jedna z našich najväčších otázok: Čo presne sa stane, keď zomrieme? Smrť je len záhada života. Niektorí ju nazývajú naším ´ďalším veľkým dobrodružstvom´.

Pacienti z newyorského hospicu prezrádzajú niektoré neuveriteľne zasvätené vedomosti o svojom pomalom procese umierania.

[wp_ad_camp_2]
 

Čo zistili pri pozorovaní snov pacientov

Dr. Christopher Kerr so svojím tímom z hospicu už roky pozorujú a dokumentujú sny a vízie svojich pacientov.

Bolo im umožnené zistiť, že tieto sny a vízie sú pre väčšinu obyvateľov hospicov upokojujúce, že sa vďaka nim menej boja smrti a neznáma.

Vo všetkých týchto zdokumentovaných snoch videli mnohí spomínaní pacienti tých, ktorí im najviac chýbali.

Mnohé rozhovory s týmito pacientmi boli aj zaznamenané. V jednom z nich muž menom Horace vysvetľoval jeden zo svojich snov: „Znenazdajky sa objavila moja žena.“

Žena menom Jeanne opisovala, aké boli živé: „Videla som každý detail ich tvárí. Viem, že to boli moja mama, ocko, strýko a švagor. Mala som dobrý pocit,“ pokračovala, „dobre mi padlo vidieť tých ľudí.“

Pacientke Maggie sa snívalo o jej sestre, ktorá zomrela skôr, než ona. Keď uvidela svoju sestru, povedala: „Beth, musíš zostať so mnou.“ Ale sestra odpovedala: „Nemôžem. Nie teraz.“

Na záver však dodala: „Čoskoro sa vrátim, potom budeme znova spolu.“

Keď Dr. Kerr na svojej pozícii v hospici Buffalo začínal, nebol si vedomý toho, že pacienti majú sny alebo vízie. Jeho myseľ nikdy nebola takej možnosti otvorená.

[wp_ad_camp_2]

 

Liečivá sila snov

„Lekárov neučia zapodievať sa týmito snami.“ Bol preto skeptický. Potom sa však opätovne presvedčoval, že sa mýli. A začal sny skúmať – uvedomil si, že pre pacientov sú liečivé.

Za jeho 10 rokov v hospici Buffalo s pomocou svojho tímu zdokumentoval vyše 14 000 prípadov. Tieto sny boli pociťované ako skutočnejšie a úplne iné než typický sen.

V jednom rozhovore Dr. Kerr hovoril s pacientom Greggom Lieblerom, ktorý opisoval, koho vída vo svojich víziách.

Liebler: „Moja stará mama a starý otec sú už obaja mŕtvi.“

Dr. Kerr: „Sníva sa vám o nich niekedy?“

Liebler: „Áno. Vídam ich často.“

Zdá sa, že v snoch sa im dosť často vracia ten, koho milovali a kto sa o nich staral.

V rozhovore sa Dr. Kerr opýtal, či to bol dobrý sen.

 „Rozhodne áno,“ odpovedal Liebler.

Bohužiaľ, len tri týždne po tomto rozhovore Liebler zomrel. Podľa Dr. Kerra sa tieto sny objavujú častejšie s blížiacou sa smrťou a ide o obvyklé témy, ako napríklad nastávajúca cesta.

„Po fyzickej stránke upadáte, ale vnútri ste čulí a plní života,“ povedal Dr. Kerr. Niekedy tiež sny umožnia ľuďom zamerať sa na neriešené problémy.

Pacientka Patricia pocítila úľavu po odovzdaní odkazu svojmu zosnulému manželovi:

„Povedala som mu, ´Mal si sa o toto postarať a chcem, aby si vedel, že sa naozaj hnevám, že si to neurobil´, a on sa usmial.“

[wp_ad_camp_2]

 

Čo sa sníva zomierajúcim deťom?

Keď zomierajú deti, často nepoznajú žiadnych zomrelých ľudí, preto sa im sníva o uhynutých domácich miláčikoch.

Svoje sny vysvetľuje dievčatko Jessica: „Sníva sa mi o mojom bývalom psovi Shadowovi, ktorý uhynul.“

„Vynárajú sa z týchto zážitkov a hovoria, že sa tam chcú vrátiť,“ povedal Dr. Kerr.

Dr. Kerr nevie vysvetliť, čo tieto sny spôsobuje, nepoznáme ich duchovný, náboženský ani vedecký význam. Sú niečím, čo možno nikdy nepochopíme.

Pochopiť ich však nie je účelom. Kerrovým cieľom je iba zaznamenávať, čo sa deje a nie je si istý, či je nejaké vysvetlenie potrebné.

„Keď sa zobúdzajú s plačom, lebo ich niečo hlboko dojalo,“ povedal Dr. Kerr, „malo by sa to jednoducho rešpektovať. A bodka.“

Zdroj: theheartysoul.com,

Zdroj:Badatel.net

 

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.