Andrej Babiš a Jan Hamáček uposlechli výzvy Německa a Rakouska a udělili výjimku pendlerům (Čechům) zajišťujícím sociální a zdravotní služby v Rakousku a Německu (převážně péče o seniory)

Náš systém sociálních služeb pro seniory dlouhodobě kolabuje, stejně jako zdravotnictví (nízké mzdy a s tím spojený nedostatek personálu)

Platy našich zaměstnanců nejen v těchto sociálních a zdravotnických službách jsou třetinové, nebo čtvrtinové, než v Německu a Rakousku

Naši politici budovali celých třicet let „Systém nízkým mezd – levné pracovní síly“, trvale tím poškodili občany naší vlasti s nedozírnými následky

Problém pendlerů jen prokázal, jak katastrofální rozdíl je mezi platy zaměstnanců v Německu, Rakousku a České republice

Opatření, která byla v souvislosti s pandemií provedena na celém světě, se nemohou brát na lehkou váhu. O to hrůzostrašněji působí na občany zprávy vlády, že nejohroženější skupinou populace jsou senioři, občané nad 65 let věku. O to hrůzostrašněji působí kroky, které vláda pro ně koná, či nekoná:

– Vyhrazené časy seniorů pro nákupy – měnící se takovou rychlostí, že je z toho nepřehledná patlanina. Vše mediálně působí jako volební kampaň, co vše pro seniory děláme, než skutečná péče o ně.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Domovy pro seniory, zařízení dlouhodobě nemocných a podobná sociální zařízení, (místo, kde žije nejvíce ohrožená skupina občanů).

V době nouzových opatření v důsledku pandemie se dovídáme, že se tato zákeřná, pro seniory smrtelná nemoc, vyskytla ve velkém rozsahu v našich domovech pro seniory. Nakaženi jsou nejen senioři, ale i zaměstnanci.

Nastává krizová situace, ve které ministr zdravotnictví vydává jedno nesmyslnější nařízení za druhým, jako by členové vlády situaci v domovech neznali. O předvídatelnosti a opatřeních na profesionální úrovni nelze v této chvíli hovořit.

– Katastrofální situace v těchto zařízeních vyplula na veřejnost díky médiím ještě před pandemií. Absolutní nedostatek personálu v těchto zařízeních. Jejich nesmírně náročná práce a naprosto ubohé finanční ohodnocení jejich práce. Není doposud znám závěr, jak bylo naloženo s podezřením z týrání seniorů, kteří jsou na pečovatelích zcela závislí. To vše bylo dokonce některými politiky v nedávné době bagatelizováno a zesměšňováno.

–  Absolutní nezvládnutí situace s našimi seniory a k tomu udělení výjimky pro pendlery, kteří poskytují sociální služby v Rakousku a Německu (údajně požádala o výjimku paní Merkelová pana Babiše, nebo se jednalo o přímé oslovení ministra vnitra Hamáčka).

– Jaká je politická odpovědnost za zdraví našich občanů konkrétně ze strany těchto politiků? Upřednostnili výjimku pro pendlery, přitom ohrožují zdraví našich občanů

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

–  Zdůvodnění politiků, že pendleři mají rodiny a musí vydělávat, je naprosto liché. Proč nemohou pracovat v našich sociálních službách a starat se o naše seniory, či postižené občany, kde je nedostatek personálu? Víte proč? Protože jim platíme za jejich práci almužnu!!!

– Naopak, plně chápu pendlery, že pracují v zahraničí, kde za tutéž práci mají násobné platy, než u nás v České republice

Proč tento plat ale nemohou mít doma. Proč z českých občanů udělal tento systém druhořadé občany EU??? A to ve všech profesích. Zaměstnanci u nás pobírají třetinový nebo dokonce čtvrtinový plat, než je tomu v Rakousku nebo v Německu!!

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

Signatářka a mluvčí Manifestu IAV – občanů poškozených státem

Hlučín 30. 3. 2020

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.