Britové byli varováni před možným výpadkem proudu kvůli obavám, že nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců by mohl vést k problémům s rozvodnou sítí v zemi.

Existují obavy, že onemocnění zaměstnanců během vypuknutí pandemie koronaviru, spolu s vládním nařízením pro izolaci postižených osob, by mohla vést k nedostatku inženýrů.

Rozvodná síť je prý schopna se s tím vypořádat, a jeden vedoucí z průmyslu ji označili za „jednu z nejspolehlivějších sítí na světě.“

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Jedna distribuční společnost nyní napsala některým ze svých nejohroženějších zákazníků a varovala je, aby v případě výpadku proudu měli po ruce svítilny a teplé oblečení.

Britská společnost Power Networks, která vlastní a provozuje elektrickou síť na jihovýchodě a východě Anglie, stejně jako v Londýně, napsala prioritním zákazníkům, včetně důchodců a rodinám s malými dětmi, a sdělila jim, co dělat, když jejich domy budou postiženy výpadkem proudu.

Doporučení, publikovaná v deníku The Daily Telegraph mimo jiné zahrnují „mít po ruce svítilny“ a „snižovat tepelné ztráty zavřením dveří v nevyužívaných místnostech.“

Přeložila tereza | Publikováno v Daily Mail dne 31.3.2020 v čase 9:54 britského času

 

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.