Události podobné událostem v Ománském zálivu mohou otřást základy globální ekonomiky, proto nelze v takových situacích vzít v úvahu nepodložené obvinění, říká mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Nezapomněli jsme ještě na zkumavky s bílým práškem. To si pamatujeme. A tak jsme se naučili být opatrní v našich hodnoceních a stále naléháme, abychom situaci nejdříve důkladně posoudili a počkali, až se objeví nějaké přesvědčivé důkazy, “uvedl Peskov, který tak komentoval obvinění USA vůči Íránu z účasti na incidentu v Ománském zálivu.

[wp_ad_camp_2]

 

Mluvčí prezidenta dodal, že „odkaz na skutečnost, že se jedná o nějaký tajný důkaz, je v tomto případě absurdní“.

Americká vláda obviňuje Írán z útoků na dva tankery, které se staly  ve čtvrtek ráno v Ománském zálivu, tak zahájil Mike Pompeo, americký ministr zahraničí ve čtvrtek odpoledne tiskovou konferenci ve Washingtonu.
„Toto hodnocení  je založeno na zjištění bezpečnostních služeb, použitých zbraních, na úrovni zkušeností potřebných k provedení takové operace a podobných nedávných útoků iránských lodí,“  pokračoval Pompeo.
Teprve o několik hodin později americké velení na Středním východu dodalo cosi,  což bylo zjevně zamýšleno jako náhrada za důkaz: Na rozmazaném videu je špatně vidět, jak se malá loď přibližuje k jednomu z napadených tankerů a muž zřejmě bere tmavý předmět ze strany lodi.

[wp_ad_camp_2]

 

„Americká zahraniční politika je přinejmenším od podvržených důkazů o údajných  chemických  zbraních v Iráku nebo od takzvaného“ masakru v Račaku „v Kosovu nedůvěryhodná, slouží  jako alibi pro oficiální zdůvodnění  války. Dokonce ani v tomto případě nelze vyloučit inscenaci USA,“ uvedl  Alexander S. Neu, poslanec Die Linke v Budestagu.
zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.