Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Pět porsche, 10 luxusních BMW – tolik peněz nalilo vnitro do Transparency International
Zabývat se korupcí vypadá jako ten nejlepší počin v oblasti podnikání. Alespoň to lze konstatovat na základě sum, které ParlamentníListy.cz postupně vydávají v souvislosti s neziskovkou Transparency International. Naší redakci se konečně podařilo získat i data Ministerstva vnitra, která nyní vydáváme. Souhrnně se přitom bavíme o téměř 15 milionech korun z resortu, kam spadají například policisté nebo hasiči.
[wp_ad_camp_2]
Jak ParlamentníListy.cz uvedly v minulosti, Transparency International brala, kde to šlo. Peníze zkasírovala i za kurzy občanské protikorupční sebeobrany. Ministerstvo školství jí za to zaplatilo přes tři miliony. A nebylo jediné. Téměř půl milionu odeslal do TI například Sociologický ústav AV ČR (nynějším ředitelem je Tomáš Kostelecký). Také v tomto případě nás zajímal důvod. „Společnost Transparency International zpracovávala analýzy pro projekt Snižování bezpečnostních rizik korupce a organizovaného zločinu v ČR, který byl realizován v letech 2010 až 2013 a jeho poskytovatelem bylo Ministerstvo vnitra.“
Z přesných podkladů, které máme k dispozici, vyplývá, že Transparency International v posledních letech na darech a příspěvcích získala astronomických 80 milionů korun. Na tuto sumu se složilo několik desítek firem, subjektů či státních institucí. Jmenujme České dráhy, v minulosti Český svaz ledního hokeje a řadu jiných.
[wp_ad_camp_2]
Z těchto subjektů se zády k našim dotazům stavělo po dobu několika týdnů především Ministerstvo vnitra. To se zkrátka rozhodlo nesdělit, z jakých důvodů obrovské sumy (téměř 15 milionů korun) Transparency International kasírovala. Až po novém roce nastala změna a resort Jana Hamáčka (ČSSD) s námi začal komunikovat.
Z jeho odpovědí tak vidíme, jak závratné cifry neziskovka dostávala a jak plytké „plnění“ za to resort obdržel.
„Nezisková organizace Transparency International – Česká republika, o. p. s., od roku 2009 do roku 2017 čerpala z dotačních programů, zaměřených na prevenci korupčního jednání, vedených Ministerstvem vnitra finanční prostředky v úhrnné výši 14 812 457,70 korun. Jednalo se o finanční prostředky zaměřené na projekty prevence korupčního jednání. Dotační řízení zaměřené na prevenci korupčního jednání realizované v rámci MV podléhá,“ sdělila ParlamentnímListům tisková mluvčí Hana Malá.
A za co přesně tyto částky vnitro platilo? Namátkou vybíráme projekty, u kterých budeme požadovat přesné plnění, konkrétní výstupy a hmatatelný přínos pro Ministerstvo vnitra České republiky
2010: Provoz protikorupční linky 199 – 2 600 000
2010: Provozování právní poradny – 750 000
2011: Prevence korupčního jednání – 2 000 000
2013: Prevence korupčního jednání – 1 200 000
2014: Prevence korupčního jednání – 1 115 000
2015: Maják v moři korupce – 1 100 000
2016: Maják v moři korupce – 850 000
2016: Veřejné peníze ve sportu – 100 000
2017: Právní poradna a whistleblowerské centrum TI – 850 000
Snažili jsme se zjistit, co Maják v moři korupce, na který Ministerstvo vnitra přispělo téměř dva miliony korun, vlastně znamená.
[wp_ad_camp_2]
Jde prý o bezplatnou právní poradnu lidem, kteří se setkali s korupčním jednáním a chtěli o něm informovat. „Poradna dále zaměřuje svůj zájem na pomoc zaměstnancům orgánů veřejné moci a soukromých subjektů, kteří se dozvědí o korupčním jednání na svém pracovišti, tzv. whistleblowerům. Právní poradenství poskytujeme pouze osobám, které se na nás obrátí v dobré víře, tj. jsou upřímně přesvědčeny o tom, že poskytnutá informace je pravdivá a úplná,“ stojí v materiálu, které TI vydala.
zdroj: 9
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Tady to je jasný důkaz toho, že zločin vesele a za chvalozpěvu prorostl i do nejvyšší politiky. Jedná se o klasickou zákulisní korupční velezradu a vlastizradu. Jsem zvědav jak se s tou všivárnou kolem sebe jednou vyrovnáme. Je snad nad míru jasné každému, že takovéto bezuzdné rozkrádání za bílého dne, tedy maximálně korupčně není donekonečna možné. Až se to po finančním resetu obrátí, jsem zvědav, kam se budou chtít tito zločinci zašít.
Zakazat zakonem TRETI sektor ako nikim nevolene osobnosti korumpuju vlady a rozkradaju STAT. Sorosove skoly a organizacie postavit mimo zakon ako rozvrat statnosti a neuznavat diplomy sorosovych skol. Vsetko su agenti USA sionistickej odnoze Deep State.