Viděl jsem kdysi video o tom, jak je nepravděpodobné, aby nějaké proteiny jen tak náhodou mohly vytvořit něco takového, neboť nás vesmír není žádný žádná loterijní mašina, kde by jeho struktury mohly být definovány jen tak samy o sobě nějakými fyzikálními interakcemi, které by byly stavebními bloky jeho složitosti. Jenže je to naopak. Náš vesmír je z 99% tvořen plazmou, co ráda takové struktury, z jakých je život upředen, spontánně vytváří, takže by život nepocházel ze Země?

[wp_ad_camp_2]

Protože chování plazmy jako takové se na Zemi studuje nešikovně, protože zemské plazmatické struktury jsou vždy pod silným gravitačním polem, které nedovolí, aby se plazma chovala zcela přirozeně, jak je jí vlastní, zkusili Rusové vyvolávat plazmu, ale i plazmě podobné struktury z částic elektricky nabitého prachu v komorách na kosmické stanici. A ejhle začaly se dít divné věci:

Jakmile začaly mít navrch vnitřní síly tohoto materiálu nad gravitací, začaly se vytvářet krystalické struktury. Kde to mělo silnou vlastní energii, začaly se tvořit víry s plazmovou bouří např. i takové jaké tvoří galaxie a jejich prostorové struktury. Kde zkusili dynamický plazmový chuchvalec zmrazit, začal jim vytvářet šroubovicové struktury jak v bílkovinách a v ribonukleových či deoxyribonukleových kyselinách, tvořících předivo našeho života. Tento džin vypuštěný z lahve, když je osvobozený od okovů gravitace, je velice sám od sebe tvořivý. Bude zajímavé, až budeme umět na tomto principu stavět stroje schopné řídit energii i její případný odpad jako radioaktivitu tím, že budeme umět tuto přirozenou samoorganizaci plazmy dirigovat podle svých potřeb.

 [wp_ad_camp_2]

Každý, kdo je vyznavačem konstruktalového principu, při pohledu na toto video jistě zajásá.

[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.