Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Plénum NR podržalo Kisku, odmietlo debatovať o návrhu Kotlebu a o ďalšom bor… ehm, neporiadku v pléne NR

Poslanci Národnej rady SR dňa 10.11.2017 odmietli diskusiu o vyhlásení ľudového hlasovania o odvolaní prezidenta Andreja Kisku z funkcie. Do programu aktuálnej schôdze chcel takýto bod zaradiť líder ĽSNS Marian Kotleba. Za jeho návrh hlasovalo len 16 poslancov. Okrem členov ĽSNS hlasovali kladne aj nezaradení Martina Šimkovičová, Peter Marček a Rastislav Holúbek.

 

[wp_ad_camp_1]

 

“Andrej Kiska zastáva funkciu prezidenta od 15. júna 2014. Za toto obdobie sa nahromadilo dostatok informácií o jeho nelegálnych aktivitách a prešľapoch ako pred jeho zvolením, tak aj potom. Všetky zlyhania zavŕšil daňovými podvodmi počas prezidentskej kampane a nelegálnou žiadosťou o vratku DPH. Prezident Kiska odmieta odstúpiť, preto navrhujeme vyhlásiť ľudové hlasovanie,” odkázal Kotleba.

Predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová (SaS) neúspešne žiadala do programu rokovania zaradiť bod, počas ktorého by vicepremiér pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) informoval o stave riešenia problému funkčnosti elektronických schránok. “Ich nefunkčnosť nadobudla škandalózne rozmery a štát riešenie nijako nekomunikuje. Koalícia tiež odmieta o kauze hovoriť na hospodárskom výbore. Občania však majú právo sa dozvedieť, kto je za tento stav zodpovedný a ako ho vláda hodlá riešiť,” odkázala.

Jánovi Maroszovi (OĽaNO) neprešiel návrh, aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) zverejnil všetky zmluvy, ktorými Národná diaľničná spoločnosť vykupovala pozemky pod rýchlostné cesty D4, R7 a obchvatov Prešova a Košíc.

Jozef Viskupič (OĽaNO) sa neúspešne dožadoval, aby minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) musel poslancom vysvetliť, prečo Matica slovenská umožňuje použiť svoje logo na podporu kandidáta v Trnavskom kraji, ktorého podporuje aj Smer-SD. “Je to neetické a nekultúrne zneužívať túto inštitúciu na politický boj,” myslí si.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Anna Zemanová (SaS) žiadala prijatie uznesenia NR SR, podľa ktorého by sa na novembrové zasadnutie NR SR zaradil bod – Správa o lesnom hospodárstve za rok 2016, ktorý by uviedla ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS). “Na najbližšom výbore pre pôdohospodárstvo sa predpokladá prerokovanie tejto správy. Ale vzhľadom na jej závažnosť si myslím, že s jej obsahom by malo byť oboznámené aj plénum,” vysvetlila. Ani jej návrh neprešiel.

Erika Jurinová (OĽaNO) sa neúspešne dožadovala, aby Érsek musel predložiť plán prípravy, realizácie a ukončenia najkritickejších cestných úsekov D1, D3 a R3. “Zúfalá situácia na Kysuciach, pod Strečnom, v Ružomberku i na Orave už neznesie odklad,” dodala.

 

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál