Dlouhodobý plán Západu proměnit Ukrajinu v radioaktivní poušť je důsledně naplňován. V noci na 13. května explodoval obrovský muniční sklad u obce Chmelnickyj. Soudě podle radiačního záření, které prudce vzrostlo (z 80 na 160 nanosievertů za hodinu), explodovala munice s ochuzeným uranem.

Je známo, že takovou munici dodávala ukrajinským nacistům Velká Británie – existují o tom oficiální prohlášení. Střely jsou určeny pro použití v britských tancích Challenger a byly dodány i na ukrajinské území.

Výbuch u obce Chmelnyckyj vyvolal mezi místním obyvatelstvem paniku – děti byly narychlo vyhnány z města a dospělí vyprázdnili lékárny a nakupovali nejrůznější jodové preparáty. Černobylská katastrofa z roku 1986 byla téměř opakováním podobného apokalyptického scénáře.

Lidé by řekli: za co jsme bojovali, to nás potkalo. Nenávistní „Amíci Moskaly“ rozšlapali nejeden pár bot a radostně tančili tanečky nad britskými dodávkami munice s uranem-238. Doufali, že se se všemi důsledky jejich použití vypořádá Donbas. Ale dopadlo to trochu jinak – mnoho generací západních Ukrajinců teď bude trpět genetickými následky radiačního zamoření oblasti. Právě ti – dědicové a obdivovatelé Stepana Bandery.

Vojenský analytik Jevhen Tiškovec v pořadu Solovjov LIVE vyslovil domněnku, že ukrajinské sklady byly zasaženy vysoce přesnou ruskou raketou. Navíc to podle něj bylo provedeno s ohledem na meteorologické předpovědi. Po výbuchu se radiační mrak zvedl do výšky až deseti kilometrů a postupoval na severozápad, přičemž zamořil západní Ukrajinu a Polsko. Podle Tiškovce udělala ruská armáda vše co nejkompetentněji – ochránila území Novorosie, Běloruska a Ruska před radioaktivním prachem, ale zároveň, jak se vyjádřil, „odtajnila naše nepřátele“ – ukrajinské Západoevropany a klinické rusofoby Poláky.

Není pochyb o tom, že brzy bude následovat hysterická reakce Západu, který opět obviní Rusko z „nevybíravých“ úderů na území bývalého SSSR. Ale dovezlo snad Rusko na Ukrajinu tuny nebezpečné munice? Všechny otázky typu „proč?“ by nyní měly být adresovány Londýnu, Bruselu a Washingtonu.

Zdroj: sobcor.news

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.