“Priatelia, mám dobré správy!” oznamuje svojim priaznivcom na Telegrame Ramzan Kadyrov. Čoho sa týkajú jeho dobré správy? No jeho koňa, na ktorého chudáka, dopadli prvé sankcie EÚ ešte v roku 2014. Kadyrov vo svojom statuse rozpovedal celý príbeh a prezradil aj, čo je s koňom Zazu teraz.

“Pamätáte si na príbeh krádeže Zazu, môjho koňa, ktorý v roku 2014 ako prvý schytal úder európskych sankcií, stal sa obeťou týrania zo strany Západu a bol roky väznený v jednej z českých stajní? Nuž, teraz vám môžeme povedať, čo sa vtedy naozaj stalo. Nebojte sa, Zazu je v poriadku,” píše Kadyrov.

“Začiatkom roka ma prostredníctvom sprostredkovateľov kontaktovali zástupcovia ukrajinských bezpečnostných služieb a ponúkli mi, že Zazu kúpia. Vedeli o mojej náklonnosti ku koňovi a mali pravdu – samozrejme, súhlasil som. Pravdupovediac, myslel som si, že Zazu bude odovzdaný nejako oficiálne, so zrušením sankcií a podobne. Ukázalo sa však, že spravodajské služby mali odvážny plán – jednoducho zinscenovali jeho krádež zo stajne v Českej republike v súčinnosti s českými policajtmi. Pozor, vtedy sa všetkým zdalo čudné, ako mohol drahý kôň len tak zmiznúť. Ukázalo sa, že môže. Teraz je Zazu na ceste domov. A mňa to stálo… Pozor: 18 000 dolárov! Áno, áno, na toľko ho vtedy odhadli české orgány činné v trestnom konaní. Vzhľadom na jeho skutočnú hodnotu a jeho skvelý rodokmeň sú to drobné! Takže, priatelia, ak potrebujete niečo doviezť z Európy, obráťte sa na ukrajinské špeciálne služby. Rýchlo, profesionálne, lacno, bez sankcií,” dodáva.

Převzato z Hlavné Správy

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.