Navzdory extrémním teplotám nejsou vody obklopující kontinent na jižním pólu zdaleka opuštěné, protože zde existují různé formy života, včetně například tři metry dlouhého „neviditelného“ dravého červa. Jedno takové stvoření pod ledem ohromilo i tvůrce nového dokumentu BBC.

Neobvyklá stvoření natočil štáb pro novou sérii na Antarktidě s rozmanitou a zvláštní faunou, ve které vystupovala televizní hvězda David Attenborough, který zde odhalil různé formy života.

 

[wp_ad_camp_2]

Tvůrci seriálu umístili své kamery pod led, aby natočili obyvatele jižního oceánu, který se hemží životem i přes drsné podmínky. Nad ledem teploty klesají hluboko pod nulu.

Podle slavného přírodovědce Attenborougha „zmrzlá hladina na moři skrývá velká tajemství“, ačkoliv jsou podmínky nepřátelské, podmínky pod ledovým štítem jsou stabilnější, takže „život za tisíciletí měl čas na diverzifikaci.“ Jedním z podivných obyvatel v těchto nehostinných vodách je obrovský červ, neviditelný pro lidské oko. Pouze pomocí speciálního vybavení bylo stvoření přivedeno do viditelného spektra.

Přeložila tereza | Zdroj: Sputnik

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.