Francouzský Le Figaro publikoval článek Pierra Avrila s názvem „Les missiles S-400, l’inquiétante arme diplomatique de Vladimir Poutine“ Raketový komplex S 400.

Článek se věnuje systémů ruské PVO S-400, které znepokojují Američany a Západ. Jde o jeden z nejmodernějších a nejlepších bojových komplexů PVO ve světě a podle Pierra Avrila jde o nejdůležitější a nejdražší artikl ruského zbrojního průmyslu na světových trzích.

Systémy S-400 se zúčastnili obrovského rusko-čínsko-mongolského vojenského cvičení Východ 2018, kde dokázali svou kvalitu. Západní experti, kteří se rovněž tohoto cvičení mohli v roli pozorovatelů účastnit se přesvědčili, že S-400 zasáhly všechny své cíle a dokázali tak svou 100% účinnost. Podle francouzského žurnalisty se S-400 se minimálně vyrovnají americkému systému Patriot, podle jiných odborníků však americký systém Patriot značně převyšují.

V článku se mluví o umístění S-400 na Krymu, systémy chrání strategické oblasti Ruska a několik baterii se již utábořilo v oblasti v blízkosti ukrajinských hranic. Podle informací v Le Figaro ruské systémy dokáží v případě války již za 5 minut zasáhnout do boje a způsobit spoušť v řadách letectva NATO.

Systémy S-400 v ceně 5,2 miliardy USD koupila Indie. Kromě Indie tyto komplexy koupila i Čína a obrovský zájem projevilo i Turecko, které počítá s tím že mu Rusové dodají koupené S-400 již v roce 2019. Svou koupí S-400 udělal Erdogan z členů NATO hlupáky a nemile překvapil Američany.

Čína už aktivizovala systémy S-400 v oblasti tchaj-wanského průlivu a v Jihočínském moři. Indie se obává Číny i Pákistánu, proto potřebuje zařadit S-400 do své výzbroje. Indové se nespoléhají na americké systémy, protože Američané mohou využívat systémy PVO jako systém politického vydírání (všechny špičkové systémy PVO ať už ruské nebo americké je možné na dálku vypnout, nebo kontrolovat. To mohou Američané využívat v politickém tlaku na Indii přes pákistánskou hrozbu). Rusko prodává své zbraně v době rozšiřování protiruských sankcí. Technologie S-400 úspěšně oslabuje strategickou nadvládu USA v Evropě.

Pokud však Rusko prodává S-400, znamená to jen tolik, že má  mnohem modernější systémy PVO. Podle informací v Le Figaro systém S-500 dosahuje podstatně vyšší parametry než S-400. Rakety S-500 dostřelem mnohem delším  než americké systémy a rovněž radary tohoto systému jsou mnohem účinnější.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.