Předseda Nezávislého odborového svazu Policie České republiky (NOS PČR) a vlivný policista pplk. JUDr. Milan Štěpánek má nervy na pochodu.
NOS PČR, jejž „odvolaný neodvolaný“ Štěpánek vede, je největší odborovou organizací, která sdružuje policisty, zaměstnance vnitra a další příslušníky bezpečnostních sborů; hospodaří s mnohamiliónovým rozpočtem. Pod pohrůžkou ztráty zaměstnání zakazuje nyní Štěpánek pracovníkům odborů komunikovat s médii – třeba s ppmagazínem.com, anebo zveřejňovat příspěvky na sociálních sítích.
Mnohým členům odborů již totiž došla s předsedou Štěpánkem trpělivost a odmítají mlčet. Loni v listopadu byl podle nich z čela Nezávislého odborového svazu Policie české republiky Štěpánek odvolán nadpoloviční většinou, což ale do této chvíle neúspěšně tají.
[wp_ad_camp_2]
Háček tkví v tom, že podle vedení odborů jsou k odvolání nutné dvě třetiny hlasů, nikoli pouze nadpoloviční většina. Ale mnozí členové a zaměstnanci odborů včetně tamního inspektora bezpečnosti práce Jiřího Pecha s takovou interpretací ustavujících dokumentů rozhodně nesouhlasí.
Odborářský boss po Pechovi požaduje, aby odstranil nejen všechny své statusy (komentáře) na sociálních sítích, ale i články, ve kterých je citován.
Štěpánek nyní Pechovi napsal „výhružný“ dopis: „Tímto vás upozorňuji, že vaše vyjadřování na adresu zaměstnavatele veřejně, zejména na sociální síti Facebook, nebo prostřednictvím internetových médií (například vaše vyjádření pro ppmagazín.com), není slučitelné s vaší povinností nejednat v rozporu s oprávněnými zájmy zaměstnavatele.“
Odborářský boss po svém zaměstnanci Pechovi požaduje, aby odstranil nejen všechny své statusy (komentáře) na sociálních sítích, ale i články, ve kterých je citován. Viz výzva níže:
Dlouholetý a „odvolaný“ předseda Štěpánek přitom hospodaří podle mnohých členů včetně Pecha třicetimiliónovým rozpočtem odborů neprůhledně. Pecha jeho výhrůžky šokovaly. Štěpánkovi napsal:
Jen se vás dovoluji touto cestou dotázat, kdo je vlastně statutárním orgánem mého zaměstnavatele?
JIŘÍ PECH, inspektor bezpečnosti práce NOS PČR
„Jen se vás dovoluji touto cestou dotázat, kdo je vlastně statutárním orgánem mého zaměstnavatele? Jak jsem zjistil, byl jste na 11. sjezdu NOS PČR odvolán a tedy byste neměl jednat jako statutární orgán jménem mého zaměstnavatele,“ podotýká Pech, jenž prostřednictvím sociálních sítí upozorňuje na nešvary vedení NOS PČR.
„Dovoluji si,“ dodává, „zaměstnavatele důrazně upozornit, že svého zaměstnance nesmí trestat za oznámení porušování zákonných norem zaměstnavatelem v souvislosti s údajnými zájmy organizace.“
[wp_ad_camp_2]
Rozbuškou pro třeskutou situaci v Nezávislém odborovém svazu Policie ČR se stal okamžik, kdy několik odborových poboček vyhlásilo v průběhu loňska samostatnost; začaly se chovat nezávisle na pražském ústředí, a to ze shora uvedeného důvodu údajně netransparentního hospodaření.
Ale Štěpánek opakuje, že hospodaření je v pořádku. A že jde jen o pomstu několika lidí, kteří vypadli z nejužšího vedení odborů: „Slova o válce a krvi mají jistě sílu přitáhnout pozornost čtenářů. Vedle poutavých slov by také měla zaznít fakta, která se ztratila někde v pozadí.“
zdroj: 9
Je to jen doklad toho, jaký bordel je uvnitř Policie ČR. A jen to dokazuje slova Petra a Michala, kteří odvysílali na Svobodném vysílači pravdu o prorůstání mafie a organizovaného nejen do řad policie, ale i státních zastupitelství a justice. Velmi doporučuji poslechnout všech 7 dílů.
„Ale Štěpánek opakuje, že hospodaření je v pořádku.“ K tomu je zajímavé si přečíst další článek na ppmagazin.com s názvem: Patnáctitisícové policejní odbory navzdory mnohamiliónovému rozpočtu v exekuci
Takže se ptám: Policie, která sama má problémy a ve které evidentně úřaduje mafie, má POMÁHAT A CHRÁNIT ????? !!!! Odpověď zní: Ano! Pomáhat a chránit zločince, mafiány, organizovaný zločin a zkorumpované politiky! Viz svědectví a důkazy odvysílané na Svobodném vysílači CS.
A pro změnu z Brna –
Portál Česné noviny informoval o tom, že kriminalisté v noci obvinili celkem devět osob v souvislosti s razií, která proběhla ve čtvrtek na radnici městské části Brno-střed. Tuto informaci potvrdil také mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903089399526-razie-na-brnenske-radnici-obvineno-bylo-celkem-devet-osob/
Vyšetřovatelé zavítali například do pražského sídla společnosti Kapsch provozující mýtný systém v Česku, do bytu ředitele této společnosti, sídla ÚOHS v Brně, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi a v Prostějově jejich kroky směřovaly ke sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi.
Některá média uvádí, že bylo zadrženo několik lidí. Konkrétně se mělo jednat o radního, dřívějšího místostarostu a člena dozorčí rady státního podniku ČD Cargo, Jiřího Švachulu (ANO). Ten má působit také na ÚOHS.