;

Národní centrála proti organizovanému zločinu Policie ČR ve své výroční zprávě za rok 2018 označuje činnost „alternativních médií“ za hrozbu pro budoucnost. Sputnik se obrátil na NCOZ, aby zjistil, o jaká média se konkrétně jedná.

„Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Jsme rádi, že jste se seznámili s Výroční zprávou  NCOZ za rok 2018, nicméně necítíme potřebu jakkoliv komentovat  informace, které obsahuje,“ odpověděla Sputniku na zaslané otázky pplk. Mgr. Iva Knolová z NCOZ Policie České republiky.

 

 

 

 

Strážci pořádku zveřejnili na svých internetových stránkách výroční zprávu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za rok 2018. Tato zpráva v části „problematika terorismu a extremismu“ obsahuje na stránce 26 fráze, z nichž bezprostředně vyplývá, že Police České republiky vidí v některých médiích a novinářské činnosti hrozbu.

„Do budoucna byla jako hrozba vyhodnocena činnost tzv. alternativních médií, která mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých adresátů,“ stojí ve výroční zprávě NCOZ za rok 2018, aniž by policisté definovali termín „alternativní média“ a uvedli rozdíl mezi „médii“ a „alternativními médii“. NCOZ ve zprávě rovněž neupřesňuje, o která „alternativní média“ se konkrétně jedná.

V souvislosti s tím se Sputnik obrátil na tiskové oddělení NCOZ s několika otázkami, aby bylo možné upřesnit formulace Policie ČR:

  • O která alternativní média se jmenovitě jedná?
  • Podle jakého klíče označujete média za „alternativní“? Kde končí pro Policii ČR hranice médií a začínají ona zmiňovaná „alternativní média“?
  • Policie ČR může jednat pouze v rámci a na základě zákona. Kde se v zákonodárství České republiky hovoří o „alternativních médiích“, potažmo o „alternativních žurnalistech“, že Policie ČR tento termín aktivně používá ve svých oficiálních dokumentech o své činnosti?
  • Jak je možné, že se Národní centrála proti organizovanému zločinu Policie ČR vůbec zajímá činnost novinářů a médií, pokud ta svojí činností nepřekračují rámce zákona?

Strážci pořádku ovšem ústy výše zmíněné pplk. Mgr. Ivy Knolové na otázky odmítli konkrétně odpovídat.

 

 

 

 

 

K situaci, kdy lidé vyhledávají kromě tradičních médií i jiné zdroje informací, se na začátku července vyjadřovala i hlavní redaktorka televize RT a agentury Sputnik Margarita Simoňanová. Prohlásila, že kdyby tradiční média svým divákům, čtenářům a posluchačům nelhala a dělala poctivě a čestně svoji práci, lidé by se od nich neodvraceli a nehledali by informace jinde.

zdroj: 9

Dokud bude v čele civilní kontrarozvědky BIS mluvčí amíků a dokud bude NCOZ pod kontrolou mafiánů, jako je Hamáček a Chovanec, zvaný plzeňský zelinář, tak NCOZ věřit nebudu, neboť konají a píšou na objednávku a drží tak zvanou linii NATO. NCOZ vznikla jen proto, aby mafie měla všechny neposlušné policisty pod jednou střechou a aby se neopakovala situace z minulosti, kdy jeden elitní policejní orgán (konkrétně ÚOOZ) nebude vyšetřovat zkorumpované příslušníky jiného elitního útvaru (konkrétně Útvar odhalování korupce a finanční kriminality – ÚOKFK).

Jisté složky by se měly především zaměřit na prošetření hospodaření „České“ televize, v jejímž čele stojí další americký bílý kůň. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.