Národní centrála proti organizovanému zločinu Policie ČR ve své výroční zprávě za rok 2018 označuje činnost „alternativních médií“ za hrozbu pro budoucnost. Sputnik se obrátil na NCOZ, aby zjistil, o jaká média se konkrétně jedná.

„Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Jsme rádi, že jste se seznámili s Výroční zprávou  NCOZ za rok 2018, nicméně necítíme potřebu jakkoliv komentovat  informace, které obsahuje,“ odpověděla Sputniku na zaslané otázky pplk. Mgr. Iva Knolová z NCOZ Policie České republiky.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Strážci pořádku zveřejnili na svých internetových stránkách výroční zprávu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za rok 2018. Tato zpráva v části „problematika terorismu a extremismu“ obsahuje na stránce 26 fráze, z nichž bezprostředně vyplývá, že Police České republiky vidí v některých médiích a novinářské činnosti hrozbu.

„Do budoucna byla jako hrozba vyhodnocena činnost tzv. alternativních médií, která mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých adresátů,“ stojí ve výroční zprávě NCOZ za rok 2018, aniž by policisté definovali termín „alternativní média“ a uvedli rozdíl mezi „médii“ a „alternativními médii“. NCOZ ve zprávě rovněž neupřesňuje, o která „alternativní média“ se konkrétně jedná.

V souvislosti s tím se Sputnik obrátil na tiskové oddělení NCOZ s několika otázkami, aby bylo možné upřesnit formulace Policie ČR:

  • O která alternativní média se jmenovitě jedná?
  • Podle jakého klíče označujete média za „alternativní“? Kde končí pro Policii ČR hranice médií a začínají ona zmiňovaná „alternativní média“?
  • Policie ČR může jednat pouze v rámci a na základě zákona. Kde se v zákonodárství České republiky hovoří o „alternativních médiích“, potažmo o „alternativních žurnalistech“, že Policie ČR tento termín aktivně používá ve svých oficiálních dokumentech o své činnosti?
  • Jak je možné, že se Národní centrála proti organizovanému zločinu Policie ČR vůbec zajímá činnost novinářů a médií, pokud ta svojí činností nepřekračují rámce zákona?

Strážci pořádku ovšem ústy výše zmíněné pplk. Mgr. Ivy Knolové na otázky odmítli konkrétně odpovídat.

 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

K situaci, kdy lidé vyhledávají kromě tradičních médií i jiné zdroje informací, se na začátku července vyjadřovala i hlavní redaktorka televize RT a agentury Sputnik Margarita Simoňanová. Prohlásila, že kdyby tradiční média svým divákům, čtenářům a posluchačům nelhala a dělala poctivě a čestně svoji práci, lidé by se od nich neodvraceli a nehledali by informace jinde.

zdroj: 9

Dokud bude v čele civilní kontrarozvědky BIS mluvčí amíků a dokud bude NCOZ pod kontrolou mafiánů, jako je Hamáček a Chovanec, zvaný plzeňský zelinář, tak NCOZ věřit nebudu, neboť konají a píšou na objednávku a drží tak zvanou linii NATO. NCOZ vznikla jen proto, aby mafie měla všechny neposlušné policisty pod jednou střechou a aby se neopakovala situace z minulosti, kdy jeden elitní policejní orgán (konkrétně ÚOOZ) nebude vyšetřovat zkorumpované příslušníky jiného elitního útvaru (konkrétně Útvar odhalování korupce a finanční kriminality – ÚOKFK).

Jisté složky by se měly především zaměřit na prošetření hospodaření „České“ televize, v jejímž čele stojí další americký bílý kůň. 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.