Měli jste v mateřské školce nebo na základní škole svého nejlepšího kamaráda nebo kamarádku? Hovořili jste o nich před ostatními spolužáky a spolužačkami? Pokud ano, možná jste zodpovědní za to, že jste svým vrstevníkům způsobili vážné psychické poškození. Takovému zlému osudu se nyní vyhnou děti z předškolního zařízení Pentucket Workshop v Georgetownu v americkém státě Massachusetts.

[wp_ad_camp_2]

Pojem „nejlepší přítel“ nebo „nejlepší kamarádka“ je tam už nyní tabu. „Naše zkušenost je taková, že používání výrazu nejlepší kamarád, i když se to děje láskyplným způsobem, v ostatních dětech vytváří pocit, že jsou vyloučené.“ Právě takové zdůvodnění v dopise dostali rodiče čtyřleté Julie, která dosud tuto školku navštěvovala.

Manželé Hartwellovi, rodiče této dívky, neměli pro takové „bohulibé“ opatření dost velké pochopení. Zdá se, že se nestarají o úzkost malých dětí v předškolním zařízení a přátelství jejich dcery s dalšími dívkami je jim úplně jedno. Dokonce to došlo až tak daleko, že svou dceru zaregistrovali v jiné mateřské škole.

Nyní ostatní rodiče mohou doufat, že se zodpovědní představitelé města Georgetownu nenechají zastavit takovým zpátečnickým manželským párem a nezůstanou jen u zákazu jednoho pojmu. Koneckonců není přece možné dovolit čtyř- nebo pětiletým dětem, aby rozhodovaly o tom, s kým se chtějí skamarádit. Tady je naléhavě zapotřebí rázná ruka autority, která reguluje nejen to, kdo si s kým má hrát, ale také zajišťuje kvóty pro různá pohlaví a antirasové vazby mezi malými dětmi. Krásný nový svět může konečně přijít!

Taky se tak těšíte?

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.