Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku
    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

  • Začíná globální odpočítávání EBS
    Začíná globální odpočítávání EBS

    Začíná globální odpočítávání EBS

  • Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru
    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

    Šéf WHO hospitalizován v Riu de Janeiru

  • Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta
    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

    Mezinárodní trestní soud kvůli válce v Pásmu Gazy vydal zatykače na Netanjahua a Galanta

Související zprávy

  • Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva
    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

  • Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky
    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

  • Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds
    Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds

    Trump nařídil, aby federální fondy sponzorovaly léčebná centra Med-Beds

  • Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace
    Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace

    Tradiční čínská medicína přitahuje zájem nové generace

Pomáhá čaj z borovicového jehličí proti přenosu látek z vakcín? Přečtěte si o suraminu, kyselině šikimové a jak si vyrobit vlastní extrakt

Vyloučení odpovědnosti: Data uvedená v tomto článku a podcastu slouží pouze pro informativní účely. Nejsou určena k diagnostice nebo léčbě jakékoli nemoci a v souvislosti s těmito daty neexistují žádné doplňky ani produkty na prodej.

Rozšiřují se zprávy o tom, že čaj z borovicového jehličí může poskytnout řešení proti přenosu látek z vakcíny na covid. Jedná se o to, že údajně očkovaní lidé šíří škodlivé částice nebo látky z vakcín na ostatní v jejich okolí. Podívejte se na tento článek z blogu „Ambassador Love.“

V článku je uvedeno:

Existuje potenciální protijed na aktuální nákazu spike proteinem, nazývá se suramin. Suramin je obsažen v borovicovém jehličí v lesích po celém světě. Má inhibiční účinky na složky koagulační kaskády (sled dějů vedoucích ke srážení krve, pozn. překl.) a na nevhodnou replikaci a modifikaci RNA a DNA. Nadměrná srážlivost krve způsobuje krevní sraženiny, malé sraženiny, mrtvice a neobvykle silné menstruační cykly. Čaj z jehličí je jedním z nejsilnějších antioxidantů, které existují, a je známo, že léčí rakovinu, záněty, stres a deprese, bolesti a infekce dýchacích cest. Borovicový čaj také zabíjí parazity. 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Níže najdete kompletní video, ve kterých jsou vysvětleny dva způsoby extrakce. Obě metody jsou jednoduché, levné a nenáročné na technologii, lze je použít téměř kdekoli.

Čerstvé jehličí z vhodných stromů se po staletí používalo jako zdroj vitaminu C a dalších fytochemikálií. Domorodí Američané jej používali k léčbě infekcí dýchacích cest a jiných onemocnění. Vitamin C je známý lék na onemocnění zvané kurděje, které vzniká v důsledku nedostatku tohoto vitaminu. Borovicové jehličí obsahuje mnoho dalších látek, které tlumí shlukování krevních destiček. Může tak zabránit tvorbě krevních sraženin, které vedou k mrtvici, infarktu a plicní embolii (viz publikované vědecké zdroje níže).

Domorodé obyvatelstvo celého světa po tisíce let používalo borové jehličí jako potravinu i lék. Mnoho lidí nyní věří, že jehličí může působit jako ochrana před spike proteiny, což jsou vyrobené biologické zbraně nacházející se ve vakcínách na covid, a také před „vylučovanými“ částicemi z covid vakcíny, která, jak se zdá, je biologickou zbraní určenou k redukci světové populace.

Dr. Judy Mikovits tvrdí, že globalisté si dobře uvědomují, že čaj z jehličí je protijedem na covidové depopulační zbraně a tajně jej používají, aby se chránili před morem, který na svět vypustili.

Podrobná data o souvislostech borového jehličí a covidu

Jelikož jsem vědec, který publikuje a věnuje se laboratornímu výzkumu, rozhodl jsem se, že prozkoumám hlouběji tuto problematiku a využiji svých znalostí a zkušeností. Vaření čerstvého borovicového jehličí za účelem přípravy čaje je metoda získávání výtažku, která se běžně používá ve vědě o potravinách i v tradiční čínské medicíně.

Voda působí jako rozpouštědlo a díky působení tepla a času se některé fytochemikálie z jehličí extrahují do vody, čímž vznikne čaj z jehličí (takto se připravuje jakýkoli čaj).

Zabýval jsem se dvěma základními otázkami:

1) Jaké molekuly se nacházejí v jehličí a jak fungují na zastavení srážení krve nebo na ochranu neočkovaných před látkami, které vylučují naočkovaní?
2) Jaký je nejlepší postup získávání těchto molekul z jehličí? Existuje technologicky nenáročný způsob extrakce, který zvládne téměř každý a který je možné použít, i když nemáme přístup do laboratoře?

Díky výzkumu jsem zjistil, že jehličí neobsahuje pouze suramin, velkou molekulu, která je propagována pro své nejrůznější léčivé účinky, ale také kyselinu šikimovou.

Kyselina šikimová je základem pro lék Tamiflu. Její molekula byla nalezena v čínské léčivé bylině badyáníku pravém a používá se při epidemiích.

Představte si, jak jsem byl překvapený, když jsem zjistil, že jehličí obsahuje kyselinu šikimovou, stejnou molekulu, která se nachází v badyáníku a používá se v tradiční čínské medicíně k léčbě morů a onemocnění dýchacích cest.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zpravodajský server The Boston Herald publikoval v roce 2010 článek o výzkumu extrakčních technik pro získávání kyseliny šikimové z jehličí za účelem poskytnutí této suroviny farmaceutickému průmyslu na výrobu antivirotik, léků proti chřipce a protipandemických léků na předpis. Zde uvádíme výňatek z tohoto článku:

Vědci z University of Maine v Oronu tvrdí, že našli nový a relativně snadný způsob, jak extrahovat kyselinu šikimovou, klíčovou složku léku Tamiflu, z borovicového jehličí.

Profesor chemie Ray Fort Jr. uvádí, že kyselinu šikimovou lze extrahovat z jehličí bílé borovice, červené borovice a dalších jehličnatých stromů jednoduše vařením jehličí ve vodě.

Extrahovaná kyselina by však mohla být cenná, protože Tamiflu je celosvětově nejrozšířenější antivirotikum k léčbě prasečí chřipky, ptačí chřipky a sezónní chřipky. Hlavním zdrojem kyseliny šikimové je nyní badyán, neobvyklý plod ve tvaru hvězdy, který roste na malých stromech původem z Číny.

Výzkum byl financován z různých zdrojů včetně Maine Technology Institute, amerického ministerstva zemědělství, National Science Foundation a univerzitního oddělení chemie.

Jedna studie publikovaná v ResearchGate (databáze abstraktů a vědeckých článků, pozn. překl.) potvrzuje, že kyselina šikimová tlumí shlukování krevních destiček, což znamená, že pomáhá zastavit tvorbu krevních sraženin: Obsahová analýza kyseliny šikimové v jehličí Pinus Massoniana a omezení shlukovací schopnosti krevních destiček.

Výňatek ze studie:

Kyselina šikimová separovaná pomocí techniky HPLC vykazovala u králíků inhibiční účinek na shlukování krevních destiček v závislosti na dávce, který byl vyvolaný adenosindifosfátem a kolagenem. Vzhledem k relativně vysokému obsahu kyseliny šikimové a její schopnosti tlumit shlukování krevních destiček lze jehličí borovice Pinus Massoniana použít jako možný zdroj kyseliny šikimové.

… bylo dosaženo asi 6% výtěžku kyseliny šikimové z jehličí Pinus Massoniana, což je možná dosud nejvyšší výtěžek ze všech druhů borovic (Chen et al. 2014). Vzhledem k tomu, že borové jehličí je levné a snadno dostupné v severní Asii, Severní Americe a Evropě, je zde dobrá možnost jej využít pro výrobu léků narozdíl od méně dostupných druhů badyánu.

Tato studie zjistila, že obsah kyseliny šikimové v jehličí je asi o třetinu nižší než v badyánu:
Jehličí Pinus Massoniana = 5,71% kyseliny šikimové
Badyáník pravý = 8,95% kyseliny šikimové

Víme tedy, že borové jehličí, které je v Severní Americe, Číně a Evropě naprosto běžné, je zdrojem kyseliny šikimové, „zázračné“ molekuly, která může být neuvěřitelně užitečná k zastavení tvorby krevních sraženin a na ochranu lidí před respiračními infekcemi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Další výzkum mě přivedl ke studii, která v souvislosti s výzkumem neuronových sítí hovoří o podmínkách získávání vysoce účinného extraktu z borového jehličí: 17 podmínek extrakce kyseliny šikimové z borového jehličí.

Tato studie nabízí následující návod na efektivní extrakci:

Použijte přibližně 75% alkoholu (například vodky) a 25% vody
Použijte ultrazvukový čisticí stroj s nádobou z nerezové oceli
Nastavte teplotu na 65 °C.
Na každých 10 gramů jehličí použijte 280 ml extrakčního roztoku
K extrakci ultrazvukem použijte dobu 25 minut

Tento hotový „čaj“ by měl být přefiltrován přes kávový filtr nebo jiný papírový filtr, aby se odstranily velké částice. Výsledná kapalina bude obsahovat kyselinu šikimovou, suramin, pigmenty a různé terpeny, bude zpravidla vykazovat určité zabarvení a bude mít poměrně štiplavou chuť.

Podívejte se na toto video, jak jsem pomocí ultrazvukového čisticího stroje vytvořil vodní extrakt z rozmarýnu:

https://www.brighteon.com/c61b0f84-3f4d-4a76-b2a9-2a3b7a72cf1c

Jak extrahovat kyselinu šikimovou pomocí běžného kávovaru

Nejzajímavější objev tohoto výzkumu byl vědecký článek, který popisuje použití běžného kávovaru k vysoce efektivní extrakci kyseliny šikimové z plodu badyáníku pravého.

Článek byl publikován ve Science Direct: Celková kvantifikace a extrakce kyseliny šikimové z badyánu (llicium verum) pomocí NMR v pevné fázi a vodných roztoků hydroxidu rozpouštějících celulózu.

Dále byl článek publikován v Organic Letters v roce 2015 a také se nachází na webových stránkách University of Oregon ve formátu PDF. (Tento odkaz může být v některých prohlížečích problematický, protože obsahuje mezery v adrese URL).

Výňatek z abstraktu této studie: 

ABSTRAKT: Byl vyvinut nový, praktický, rychlý a vysoce výnosný proces tlakové extrakce pomocí horké vody (PHWE) multigramového množství kyseliny šikimové z badyánu (Illicium verum) za použití nemodifikovaného domácího kávovaru. Tato provozně jednoduchá a levná metoda umožňuje efektivní a přímou izolaci kyseliny šikimové a jednoduchou přípravu řady jejích syntetických derivátů.

Jinými slovy, tlaková komora kávovaru se využije k tepelné a tlakové extrakci kyseliny šikimové z badyánu.

Podle mých zkušeností může být badyán nahrazen čerstvě namletými borovicovými jehličkami (zelenými, ne hnědými) a dosáhneme podobného výsledku. Chcete-li docílit efektivnější extrakce, nejprve jehličí rozemelte v levném mlýnku na byliny.

Mám v úmyslu výsledky tohoto výzkumu rozšířit ve své vlastní laboratoři, ale myslel jsem si, že bych se o ně měl co nejdříve veřejně podělit kvůli smrtelné hrozbě, kterou pro lidstvo v současné době představují vakcíny na covid.

Autoři studie dále potvrzují, že kyselina šikimová působí jako antivirová molekula, která také zabraňuje replikaci viru v těle:

Bylo také prokázáno, že deriváty kyseliny šikimové vykazují užitečnou biologickou aktivitu. Nejdůležitější je, že známé antivirové léčivo oseltamivir (Tamiflu), které působí jako inhibitor virové neuraminidázy, se používá k léčbě sezónní chřipky a bylo zavedeno během propuknutí chřipky H1N1.

Dále bylo prokázáno, že fluorované obdoby kyseliny šikimové inhibují Plasmodium falciparum (parazit způsobující malárii, pozn. překl.) a byly testovány jako antimalarické léky. Kromě toho derivát kyseliny šikimové – zeylenon vykazuje protirakovinné, antivirové a antibiotické účinky a kyselina triacetylšikimová vykazuje antikoagulační a antitrombotickou aktivitu.

Všimněte si klíčového pojmu „antikoagulační“ ve větě výše.

Studie, která byla provedena v Tasmánii, záměrně hledala nízkonákladovou a technologicky nenáročnou metodu extrakce kyseliny šikimové z běžných rostlin (borovicového jehličí):

Levná a rychlá tlaková extrakce horkou vodou (PHWE)… je prvním příkladem laboratorního použití jednoduchého kávovaru pro extrakci přírodních produktů (jiných než kofein) z rostlinného materiálu.

Snažili jsme se konkrétně využít relativně levné, nekomplikované a komerčně dostupné zařízení k dosažení extrakce multigramového množství badyánu. Vzhledem k tomu, že čerpadlo v kávovaru na espresso umožňuje nepřetržitý tok vody při teplotách až 96 °C a při tlaku většinou 9 barů, jsme si mysleli, že takový systém bude vhodný pro naše účely.

Tato myšlenka je ve své jednoduchosti skutečně geniální. Autoři studie byli schopni extrahovat a poté vyčistit krystaly kyseliny šikimové pomocí relativně jednoduchého procesu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Což může znamenat, že „lék“ na covid je volně dostupný a roste na mnoha kontinentech.

Výsledkem je, že možný „lék“ na covid, nebo alespoň obrana proti šíření a přenosu covidu je, jak se zdá, již poskytnuta matkou přírodou a je snadno dostupná na vícero kontinentech.

Nemusíme se spoléhat na patentované, kontrolované farmaceutické a zničující vakcíny, které jsou zjevně navrženy tak, aby šířily nemoci a dosáhly hromadného snížení celosvětové populace. Lidé, kteří chtějí přežít covidový vakcinační holocaust, mohou jednoduše sklízet a zpracovávat borovicové jehličí a pomocí kávovaru vyrábět svůj vlastní lék.

Samozřejmě bychom uvítali další výzkum této metody. Dbejte prosím níže uvedených bezpečnostních opatření. Nicméně je zřejmé, že vedoucí vědecké a lékařské skupiny ztratily veškerou důvěryhodnost nebo zájem o ochranu lidstva a nyní záměrně pracují na vyhlazení miliard lidí. Čekat na to, až tento průmysl začne zkoumat běžné léčivé rostliny, je bláznovství. Na takový výzkum nikdy nebudou finanční prostředky, protože jeho výsledky nepovedou ke zvýšení zisků Big Pharmy.

Přesto pro ty, kdo mají přístup ke správným typům borovicového jehličí, se tento jednoduchý přírodní prostředek může nakonec ukázat jako „zázračná“ léčba, která zachrání život jak před covidem, tak před covidovou vakcínou (jehličí by však neměly užívat těhotné ženy, viz níže).

Upozorňujeme, že neprodáváme borovicové jehličí ani výtažky z jehličí, takže regulační orgány, které chtějí tento článek zakázat, budou muset obtěžovat někoho jiného. Tato data nabízíme tak, jak jsou, bez záruky, naléhavě na pomoc lidstvu a se záměrem zachránit životy před smrtící vakcínou.

Zde si můžete poslechnout celý můj podcast, dozvíte se v něm ještě více o tomto vzrušujícím tématu a o možných prostředcích proti covidovým vakcínám: Brighteon.com/7c129e86-7e2b-47a7-bc74-dd19621e4042

Bezpečnostní opatření při používání borovicového jehličí

Než začnete konzumovat čaj nebo extrakt z rostlin, ujistěte se, že víte, jaké rostliny používáte. Ne všechny borovice jsou vhodné a některé jehličnany, například tisy, jsou toxické.

Je všeobecně známo, že když dobytek konzumuje čerstvé jehličí jako zdroj potravy, dochází u něj ke spontánním potratům, takže těhotné ženy nebo ženy plánující otěhotnění by se měly z preventivních důvodů vyhýbat konzumaci čaje z jehličí. Všichni ti „osvícení“ vědečtí pitomci z Ameriky a z celého světa zapomněli, že otěhotnět mohou pouze ženy, takže toto konkrétní opatření se zjevně nevztahuje na muže. Pokud si myslíte, že muži mohou otěhotnět, možná jste již utrpěli kognitivní poškození vakcínami covid a měli byste vyhledat okamžitou lékařskou péči.

Spontánní potraty pravděpodobně vyvolávají také blahočet ztepilý (Norfolk Island Pine) a borovice těžká neboli borovice žlutá (Pinus ponderosa) a je bezpečnější se jim vyhnout.
Neznáme úplné složení různých druhů borovic, takže nemůžeme s klidným svědomím nikomu říci, aby pil čaj z jehličí. Pokud se pro konzumaci rozhodnete, dejte na zdravý rozum a proveďte veškerá nezbytná opatření, spolupracujte s kvalifikovaným naturopatem a navrhněte postup, který je kompatibilní s vaší vlastní biologií a konkrétními zdravotními cíli.

Uvědomte si také, že čaj z jehličí může mít neočekávané interakce s léky na předpis, z nichž většina je sama o sobě toxická.

Chystáme se prověřit tento proces extrakce v laboratoři CWC pomocí kávovaru a přístroje QMS.

Dobrou zprávou je, že se zdá, že běžní lidé mohou získat kyselinu šikimovou z jehličí pomocí běžného kávovaru. Nebo pro důkladnější extrakci širokého spektra terpenů mohou lidé použít ultrazvukovou čističku (viz moje video výše).

Nyní zahajuji projekt, který je zamýšlen jako služba veřejnosti. V mé soukromé laboratoři budeme provádět extrakci kyseliny šikimové, ale místo badyánu použijeme borovicové jehličí:

Nakupujeme standardy kyseliny šikimové a zkoumáme metodu HPLC / metodu MS pro kvantifikaci kyseliny šikimové.

Nakupujeme jednoduchý mlýnek na byliny a čistý nový kávovar pro testování extrakce.

Po dokončení výzkumu plánujeme vydat video z naší laboratoře, které vám ukáže výsledky našich pokusů o extrakci.

Pravděpodobně budeme používat jehličí z borovice kadidlové (Pinus taeda, angl. Loblolly Pine), protože to je běžný druh v centrální oblasti Texasu. Nevím, kolik kyseliny šikimové tento druh borovice obsahuje.

Přeložila hanka | Zdroj: Natural News

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
59 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jarka
jarka
14.5.2021 07:01

Co se týká testování očkovaných….moje kolegyně mají 2 dávky Pfizeru a stejně ochotně každý týden se nechávají dobrovolně testovat a ještě k tomu nosí respirátory…. takže je to marný, je to marný, je to marný……syn chodí už na praxe a taky se musí testovat samozřejmě špejli do nosu….to jsme s manželem odmítli….jeden den jej poslali domů, že se nechtěl otestovat…tak jsem napsala panu učiteli e-mail kde jsem mu vysvětlila, že syn není plnoletý tudíž jsme za něj jako rodiče zodpovědní, ale ve škole veškerou zodpovědnost má vyučující personál a poslala jsem mu video co se týká testování ve školách jak o tom mluví paní učitelka z gymnázia…synovi jsme koupili testy že slin aby se mohl vyučování zúčastnit….

Vela
Vela
14.5.2021 01:28

Podelím sa o jednu skúsenosť, ako sa brániť proti nežiadúcim energiám od ľudí z vášho okolia. Pretože nie vždy stačí chrániť sa iba tinktúrami, kvapkami, čajmi či konštruktívnym myslením.
Pred 13-timi rokmi som podstupovala dosť náročnú liečbu. Mala som nárok byť na PN počas jej celého trvania (54 týždňov), no chodila som do práce. Za celý ten čas som bola na PN iba 2-krát po 2 týždne-hneď po začatí liečby, lebo som nevedela ako na lieky budem reagovať a potom po 7-mich mesiacoch, lebo som už bola vyčerpaná.
V práci som sedela oproti kolegyni (mali sme spojené stoly). Mladá slečna, ale veľmi, veľmi zlá, falošná a hlúpa. Keď som jej oznámila, že pôjdem na PN-ku, lebo už nevládzem a potrebujem si oddýchnuť, začala sa hádzať, dobre že nie o zem, vyčítala mi ako si to predstavujem a obvinila ma vypočítavosti. Lebo ma musela zastupovať práve ona. Zazerala na mňa, na pracovné otázky mi buď neodpovedala alebo odbrechla.Až fyzicky som cítila jej nenávisť, bolo mi z nej ťažko a úzko. Na otázku, či by si so mnou vymenila moju diagnózu za pár dní zastupovania, vyhlásila, že jej sa nikdy nemôže stať to, čo mne. Po návrate z PN som urobila opatrenie, ako odvrátiť tie nepríjemné signály a energie, ktoré ku mne od nej prichádzali. Do stolového kalendára som vložila malé kabelkové zrkadielko (nesmie byť obojstranné, jedna strana musí byť matná) Zrkadlová časť nasmerovaná na ňu, aby sa jej vracalo, čo vysiela. Do 10 dní ochorela. Maródila skoro mesiac a ešte stále nie celkom doliečená nastúpila do práce. Zrkadlo bolo umiestnené v kalendári, kým som tam pracovala.

robur
robur
13.5.2021 21:02

Možná přijde k uplatnění naložení výhonků borovice do vodky, čímž posléze povstane stará česká Borovička, a nyní antivirotikum.

Dar
Dar
Odpověď na  robur
14.5.2021 01:08

Bingo! My už ten lék dávno máme. Je to také antidepresivum, haha. A pěkně roztáhne cévy, zvýší tlak, bude po studených rukách a nohách. Určitě bude dobrá i na dezinfekci ran, či rukou, místo těch anticovid dezinfekcí, ty jsem ještě nepoužila, nejsem blázen, ale začnu si nosit v malé butylce borovičku. Jenomže borovička se nevyrábí z borovic, ale z jalovce, stejně jako gin, tedy džin. Ten má ale také jehličky, takže určité má léčivé účinky, dle wiki významné obsahové látky jsou flavonoidy, třísloviny, silice a různé aromatické terpeny jako α-pinen, myrcen, sabinen, limonen a β-pinen. Podobné látky jsou obsažené v bazalce, kopru, petrželi, rozmarýnu, řebříčku a růži, také v olejích mnoha druhů jehličnatých stromů, zejména borovic. Zkrátka matka příroda léčí a ty léky jsou všude kolem nás. Porazí i ty chemické koktejly, tomu věřím, i když v borovičce není zrovna kyselina šikimová. Budeme aspoň veselí a budeme mít rovnou něco na oslavu vítězství.
WWG1 WGA
Až nyní jsem si všimla, že toto heslo už není v záhlaví, zmizelo…???

verinek
verinek
Odpověď na  Dar
14.5.2021 15:21

Dar, WWG1 WGA….bingo, ráda bych věděla proč zmizelo….????
*****
Protože změna je život. 🙂 Obrázky měníme každý 1 až 2 měsíce. Nehledejte v tom nic zvláštního.
tereza

lenka f
lenka f
13.5.2021 20:56

Zrovna minulý týden jsem to četla a předevčírem mi přišel čaj z borovice – jsou tam nažloutlé pupeny s kousky mladých větviček a jehličí. Je to tenhle

https://www.herbatica.cz/bylinne-caje/firma-kima-borovicovy-caj—40-g/

Zatím jsem ho nezkusila, nevím z jaké borovice je a trochu se obávám nějakých nečekaných reakcí u mě. Když tak ho zkusím slabý. Stejně bych ho nepila každý den.

svalovidoslava
svalovidoslava
Odpověď na  lenka f
14.5.2021 00:17

….. v uvedeném odkazu jsem našla z Ruska tablety s kyselinou jantarovou, kde uvádí, že mj. eliminuje toxické účinky záření a magnetických vln na tělo (a ty defacto mají způsobovat onen pseudocovid)….

svalovidoslava
svalovidoslava
Odpověď na  svalovidoslava
14.5.2021 00:19
lenka f
lenka f
Odpověď na  svalovidoslava
14.5.2021 14:48

Aha díky, to taky vypadá zajímavě. Stálo by to za zkoušku. Jinak jsem taky trošku investovala a asi před měsícem pořídila Alcyon Infra Special. Nastavovala jsem to postupně a už jede celých 24 hodin na plný výkon. Musím říct, že to je znát. Je to paráda.

popelka47
popelka47
Odpověď na  svalovidoslava
14.5.2021 12:18

Podělím se o svou zkušenost s jantarem a kyselinou jantarovou. Již mnoho let vyrábím dle receptu Ing. j.janči tinkturu z jantaru , která působí protivirově , posiluje imunitu, pomáhá všem potížím v hrudníku – plíce, srdce a v dýchacích cestách. Od loňské zimy též s velkým úspěchem při onemocnění pseudocovid. Stejně tak používám i jantarovou mast , ta obsahuje jantar i kyselinu jantarovou – vtíráním do oblasti hrudníku , krku, dutin, kolem nosu řeší též většinu onemocnění horních dýchacích cest. Jantar je zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů, tak v sobě uchovává účinky po tisíciletí. Jantarovou tinkturu i mast dělá též bylinář a léčitel bohumil jukl/ http://www.jukl.cz/

vitacrha
vitacrha
13.5.2021 20:33

Já svařím vodu a nechám odstát asi 1/2 l a do vlažného dám menší polévkovou lžíci Boraxu. Nechám přes noc dochladit a vyluhovat a pak denně alespoň jednou po jídle dám lžičku. Nikdy ne na lačno protože by se někomu mohlo udělat nevolno. Chuť to má mírně nasládlou s ocasem. Užívám asi 2 měsíce a no lidi asi sem vomládnul.

mico
mico
13.5.2021 20:00

…ideálně ředění 30 CH mít u sebe…3-5,6 kuliček pod jazyk /není rozhodující tolik počet kuliček/. Malá zvířata, děti 3-4, dospělí 5,6…cca

vodomila
vodomila
13.5.2021 16:19

jde o trochu jiné téma,ale zdá se mi důležité.
manžel je včelař a došel mu tento mejlík:
(tady by mohl taky pomoci pokud mají po ruce 30% H2O2 už se o tom psalo)

POZOR,důležité upozornění našeho včelaře !Kdo prodělal Covid., nebuďte nikdy ve včelách sami někde v lese, vždy doprovod a možná i ten, kdo je očkován, by měl mít doprovod, než si to ověříme jak to na nás působí. S pozdravem Prach

Dobrý den,

píši osobní zkušenost s alergii při bodnutí včely po proděláni Covidu.
Včelaři, co prodělali onemocnění Covidu, jsou v nebezpečí života a neví o tom.

Prodělal jsem v březnu onemocnění Covid, a včera 26.4.2021, při prohlížení včelstev, jsem dostal jedno žihadlo do ruky ( rukavice jsem nikdy nepoužíval).
Asi za 2 min po bodnutí jsem již pociťoval horko a pocení. Zavřel jsem včely a spěchal domů (cca 100m).To už jsem začal ztrácet vědomí. Žena zavolala záchranku. To již jsem neměl hmatný puls (v lékařské zprávě). Vše dobře dopadlo díky rychlé pomoci (ca 12min.)
Nyní již nesmím dostat žihadlo a musím mít při sobě Epipen (nastřelovací injekce do svalu) k nutnosti zaléčení alergického stavu adrenalinem.
Svou situaci s alergii na včelí bodnutí budu nadále řešit s odborníky na alergologi,i a pokud najdeme řešení, budu včelaře informovat.

PS: nikdy jsem vážně nemarodil, nebral a neberu žádné léky a neměl jsem na nic alergii .

Prosím rozeslat včelařům.
Děkuji a jsem s pozdravem

Ladislav Kellner
Dolní Lukavice

snad se pán nebude zlobit, že ponechávám jeho jméno.
pokud bude nějaká aktualizace -dám samozřejmě vědět.

iva
iva
Odpověď na  vodomila
13.5.2021 18:27

U očkovaných to chápu, imunita bude mimo, ale proč po prodělání “kovidu”, který neexistuje? Co tedy pánovi bylo?? že by šel býval na test a byl vlastně nyní také chemicky změněn = očkován???

svalovidoslava
svalovidoslava
Odpověď na  iva
13.5.2021 22:48

A jak by mu ten Covid diagnostikovali? U nás jedině PCR testem=očkováním…..

vodomila
vodomila
Odpověď na  svalovidoslava
14.5.2021 13:03

Není možné dohledat zda byl včelař testován-ale jak uvádí svalovidoslava jen testem by zjistili Covid.

mico
mico
Odpověď na  vodomila
13.5.2021 19:57

Apis mellifica /včelí jed…existuje v homeopatickém ředění a mohl by to řešit také – je tam opačný efekt než u toho, co podala včelička…například zvířeti to pomůže po bodnutí včelou, pokud je to v tlamě /chytil včelu do tlamy/, tak samozřejmě veterina, ale je dobré to mít jako první pomoc na výletech a venku vůbec, než někam dojedete. Pokud je tam těžká alergická reakce, je to hra o čas. Normální štípnutí to řeší naprosto spolehlivě.

zlata.
zlata.
13.5.2021 14:07

Zdravím vespolek a děkuju za článek.
Na borovicový čaj mám chuť, co se o suraminu začaly objevovat první informace.
Mám ale otázky. Zajímalo by mě, co si o tom myslí octomaník jako místní kořenář a také někdo chemického a zdravotnického záběru.
Našla jsem bylinkyprovsechny.cz, že čaj z borovice je třeba užívat měsíc a dva měsíce vynechat a hlavně, že ho NESMÍ DĚTI DO 12 LET A TĚHOTNÉ A KOJÍCÍ. Kvůli terpenům, ať je to cokoliv. Otázka zní, co si mají počít výše zmíněné osoby? U nás v rodině kdo není těhotnej nebo nekojí, tak je malej. Zbývá pár chlapů 🙂

Druhá otázka je, co si myslíte o tom, že je potřeba ty jehlice hned nějak zpracovávat. Copak naši předci dělali nějaké koncentráty pod tlakem nebo s ultrazvukem? Nestačí prostě udělat čas, tak jak to dělaj v Rusku?

Vím, že vědátoři například zkouší hledat “účinné látky” v některých tradičních bylinách z čínské medicíny, ale nemůžou nic najít, přitom je evidentní, že bylina jako taková, se vším co ji tvoří, léčí krásně, ačkoliv teda objektivně v ní “nic” není.
Děkuju za případné poznatky.

celest
celest
13.5.2021 13:09

extrakt jarního jehličí a větviček ze sibiřského cedru

http://zvonici-cedry.cz/produkty_cedrovy_sirup.html

zbrd
Odpověď na  celest
13.5.2021 14:10

díky za odkaz. Jen bych doplnil pro upřesnění, protože cedr je dost zavádějící název, jde o borovici sibiřskou

tomaskova
tomaskova
Odpověď na  celest
13.5.2021 16:21

Já už roky dělám sirup z mladých výhonků smrku a borovice. Vrstvy výhonků prosypávám hnědým cukrem a v teple nechám až se cukr rozpustí a výhonky pustí šťávu-cca měsíc, ale když se nechá déle, je sirup lepší. V Rusku se vyrábí zakopáním lahve do země a po 1/2 roce se vyjme a scedí. Tento sirup je dobrý na kašel.

polarexplorer
polarexplorer
13.5.2021 12:39

Ďakujem hanka za preklad, ďakujem terezke za článok.

mino
mino
13.5.2021 09:52

U nás je asi najčastejšia borovica sosna. Neviete, je možné ju použiť, alebo možno použiť aj napr. smrek?
Jediné o čom viem a bolo odskúšané užívaním sú mladé výhonky zo smreku naložené v mede s citrónom.
Mojej manželky maminka a sestra to robili pre ocina.
Kávovar až taky problém nebude dá sa už kúpiť od 70 eur a tlak má väčšina z nich do 15 barov a už len nájsť ten správny strom.
Ideálne by bolo keby sa dal použiť aj ten smrek, mám ho rovno pod oknami hihi a keď bude treba tak tu v okolí v parčíkoch nájdeme aj borovicu.

mino
mino
Odpověď na  mino
13.5.2021 10:05

Prepáčte opravujem sa miesto medu tam ide trstinový cukor.
Ale viem si to predstaviť aj z medom asi by sa tým nič nepokazilo.
Robili sa striedavo vrstvy ihličie, cukor a plátky bio citrónu aj s kôrou.

Dagi
Dagi
Odpověď na  mino
13.5.2021 10:55

Už když jsme jako -náctiletí jezdívali na vandry, vařili jsme si čaj ze smrkových výhonků. Smrkový sirup dělám normálně, po vrstvách jehličí, třtinový cukr a dávám ještě plátky citronu (chemicky neošetřeného) dám na teplé a slunečné místo na tři týdny, přecedím přes plátýnko a je hotovo. Vývorný jen tak, nebo do čaje.

zbrd
Odpověď na  mino
13.5.2021 10:29

četl jsem, že jde použít i smrk nebo jedle. Rozdíl bude asi jen v poměru té látky v určitém druhu. Dát jen bacha, jak je tady v článku uvedeno, na jedovaté jehličnany, jako je třeba tis. JInak borovica sosna je česky borovice lesní, která se na to dá použít

i.540
i.540
13.5.2021 09:03

Čaj z jehličí borovice, užíváme +- týden, tak jsem zvědavá na účinky, protože bohužel musím potvrdit, že zdravotní sestra, která varovala před očkovanými má pravdu, alespoň co se neobvykle silné menstruace a sraženin týká, což jsem ve svých 46 letech dosud nezažila, docela děs. Dodávám, že přes měsíc užívám borax, myslím, že bez toho by to bylo ještě horší. A to je naočkovaná jenom jedna kolegyně! Další, syn byl na 2 hodinové konzultaci ve škole(zřejmě naočkovaná p. učitelka) a den na to podivná vyrážka na loktech Také mi připadá, že naočkovaní jdou poznat po čuchu.
Jinak velký dík všem, za veškerá užitečná data 🙂

anan
anan
Odpověď na  i.540
13.5.2021 10:57

Těch dobrovolně naočkovaných alespoň jednou dávkou je dnes už 4 milióny.

i.540
i.540
Odpověď na  anan
14.5.2021 07:15

Pořád mě to překvapuje, i když by nemělo, že ti co předtím očkování i covid odmítali, tak najednou otočili, doslovně: no my to musíme udělat, oni nás nikam nepustí….. Asi je to programování dost síla.

henrietta
henrietta
Odpověď na  anan
14.5.2021 10:10

Rusové si velmi vážili jehličnanů z tajgy, především cedrů, cedrovým olejem vyrobeným tradičním způsobem léčili snad všechny neduhy. Taky si doma každoročně vyrábím sirupy z mladých výhonků, vloni jsem je začala dělat že všech bylinek, co mám na zahradě, jako šalvěj, heřmánek, pampelišky, sedmikrásky, máta, dokonce jsem vyzkoušela i rýmovník a zázvor a tím přislazuji čaj a je to fakt dobré. V podstatě stačí použít jen vodu a mám bylinkový čaj. Všimla jsem si už před mnoha lety, že cukerný roztok používal jako nosič léčivých látek některý z léčitelů ve svých přípravcích. Nevím ovšem, jak moc to mohou užívat diabetici. Karamel má prý nižší glykemický index než cukr, takže dávám část cukru zkaramelizovaného. Toto jsou mé dosavadní zkušenosti a letos tedy vyzkouším čaj i sirup z borovic, kterých máme v lese naštěstí poměrně hodně. Přeji hezký den vám všem a pevné zdraví i nervy v této zajímavé a vzrušující době. Udržujme čistotu svých myšlenek a soulad mezi myšlenkami a činy,

rudo
rudo
Odpověď na  henrietta
14.5.2021 11:00

Zvonici Cedry Ruska – Anastasia

alena27
alena27
Odpověď na  i.540
13.5.2021 15:07

i.540,prosím, o radu, jak užívat borax? Děkuji!!!!

evak
evak
Odpověď na  alena27
13.5.2021 16:36

Milá aleno,
zde odkaz. Snad se otevře.
Zdraví eva
https://www.lekarenskypetrolej.cz/uzivani-boraxu/

zbrd
Odpověď na  alena27
13.5.2021 17:01

ahoj, třeba tady je návod – je až ke konci článku:
http://www.navratzdravi.cz/borax/

i.540
i.540
Odpověď na  alena27
14.5.2021 07:21

Milá aleno27, na odkazu od evak jistě instrukce najdeš 😀
Osobně se s dávkováním nestresuji, hlavní je dávat si ho po jídle, aby se ti nezvedl žaludek. Dávávám si přibližně 1/3 lžičky do skleničky, jednou nebo 2x denně. Např. můj syn nedává jeho chuť, tak si nasypal do tobolky, není to ideální ale alespoň něco.

i.540
i.540
Odpověď na  alena27
14.5.2021 07:25

Milá alena27 v odkazu od evak najdeš 😀
Osobně se s dávkováním moc nestresuji dám si přibližně 1/3 lžičky do skleničky jednou až dvakrát denně. Jediné na co si dej pozor, aby jsi ho brala po jídle.

svalovidoslava
svalovidoslava
Odpověď na  i.540
13.5.2021 23:08

V práci jsem denně v kontaktu s povětšinou očkovanými kolegy (čekají na svou 2. dávku a někteří se těší, že se každý týden nebudou muset testovat, jiným je to jedno) a těch pár neočkovaných vakcínou Pfizer je pravidelně testováno. Dále se setkávám s očkovánými klienty a kdoví s kolika takovými lidmi v MHD, v obchodě či venku, protože nežiju ve vakuu, a zatím jsem na sobě žádnou reakci nezaznamenala. Je pravda, že většinu pracovní doby s nimi netrávím, protože žijí v jiných kulisách než já, ale je to i tak často psycho…..)

Raphaella
Raphaella
13.5.2021 08:51

Kyselina šikimová se také nachází v extraktu z badyánu. Badyánová tintkura se vyrobí tak, že se badyán naloží do alkoholu, nechá vyluhovat, poté se užívá 3 x denně 20 kapek a zapije vodou. Toto již prezentoval Milan Calábek na jaře loňského roku jako jeden z léků proti Covidu.