Napsal: Anthony Lacoudre, právník v New Yorku

Kronika: Demokratům se podařilo zbavit se jejich nepřítele číslo jedna, Donalda Trumpa. Americká levice nechala Sněmovnu reprezentantů odhlasovat dva obžalovací postupy (jeden v prosinci 2019 a druhý v lednu 2021) masivně podváděla ve volbách a ovládala média hlavního proudu a sociální média, zaručovala jejich propagandu, lži, předstírané procesy a kryla nejhorší skandály týkající se rodiny Bidenů.

Především události ze dne 6. ledna na Capitol Hill navždy zdiskreditovaly Donalda Trumpa a jeho voliče, kteří jsou označováni jako krajně pravicoví teroristé. Bývalému prezidentovi je doživotně zakázán přístup na Facebook, Twitter a Youtube. Není připraven se z toho dostat …

Scénář hodný Hollywoodu

Přesto Trump neřekl poslední slovo. Katastrofické řízení země Joe Bidenem a jeho týmu (humanitární krize na mexické hranici, nejistota, cválající inflace, nekontrolované veřejné výdaje, historický rozpočtový deficit, USA zesměšňované na mezinárodní scéně a tak dále), známá nekompetentnost Kamaly Harrisové a alarmující stav duševního zdraví současného prezidenta ukazují na politický scénář hodný Hollywoodu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pro Donalda Trumpa by to nebyla otázka tichého čekání od jeho odchodu z Palm Beach na příští prezidentské volby v listopadu 2024, ale představit se v legislativních volbách v listopadu 2022 ve floridské čtvrti. Směrem k drtivému vítězství republikánů ve Sněmovně reprezentantů v roce 2022. Jakmile by byl (snadno) zvolen do Sněmovny reprezentantů, pak by se stal součástí nové republikánské většiny v tomto shromáždění. První dostupné odhady počítají se ziskem 30 až 40 křesel pro americkou pravici v těchto budoucích volbách (demokraté nyní mají v dolní komoře většinu 6 hlasů).

Trump v pohybu

Přesněji řečeno, tato budoucí většina nebude republikánská, bude Trumpova. Donald Trump je zahalen v zákulisí a je v pohybu. Ničí umírněné republikánské kandidáty jednoho za druhým, počínaje těmi, kteří hlasovali pro jeho obžalobu, a těmi, kteří popřeli volební podvod z listopadu minulého roku.

Donald Trump se stává mluvčím sněmovny

Ve skutečnosti je GOP (Republikáni, Velká stará strana) zcela v rukou bývalého prezidenta, který má jistotu neochvějné podpory budoucích republikánských poslanců, kteří budou zvoleni v roce 2022. Podpora, která by mohla vést k zvolení Donalda Trumpa na prestižní místo předsedy sněmovny (ekvivalent předsedy Národního shromáždění ve Francii). To by z Trumpa udělalo třetí osobu ve státě po prezidentovi Joe Bidenu a viceprezidentce Kamale Harrisové.

Směrem k obžalobě Joe Bidena a Kamaly Harrisové?

Jakmile se Donald Trump stane předsedou sněmovny, bude ovládat pravomoci sněmovny reprezentantů ve věcech obžaloby. Může tedy snadno zahájit řízení proti Joe Bidenovi, aby prošetřil například podezření z obchodování s lidmi, která na něj těžce doléhá po odhalení z loňského října, kdy byl veřejnosti představen obsah počítače jeho syna Huntera Bidena.

A proč nezačít obžalovací řízení (impeachment) proti Kamale Harrisové, protože nedávná historie ukázala, že je nyní docela možné přimět Kongres, aby hlasoval o obžalobě na základě politické neshody – to znamená bez prokázání trestného činu?

Důvody pro svržení Kamaly Harrisové nechybí. Její neschopnost vládnout je do očí bijící.

Otázky týkající se pracovní neschopnosti Joe Bidena

Kromě toho je třeba poznamenat, že v případě, že do té doby dojde k pracovní neschopnosti (nebo smrti) Joea Bidena, nemusí být nutné v roce 2023 uchýlit se k dvojí obžalobě. Od katastrofických vystoupení Joe Bidena na summitu G7 v Ženevě se tucet republikánských poslanců – včetně Ronnyho Jacksona, bývalý lékař Bílého domu pod vedením Baracka Obamy a Donalda Trumpa – oficiálně požádali prezidenta, aby absolvoval test poznávacích dovedností.

Zájem politického světa o toto téma je citelný, a to i na straně levice. Již v únoru loňského roku asi třicet demokratických členů Sněmovny reprezentantů požádalo, aby byl Joe Biden zbaven moci k zahájení jaderné války.

Donald Trump prezidentem v roce 2023?

V případě nezpůsobilosti nebo obžaloby Joe Bidena a Kamaly Harrisové bude ponecháno pouze na Senátu – který také pravděpodobně v roce 2022 přejde na pravou stranu – aby provedl soud a hlasoval o přesvědčení obou protagonistů, což nelze hypoteticky vyloučit.

Senátoři se budou nevyhnutelně třást ve tváři kvůli obrovským škodám způsobeným do té doby a smrtelnému nebezpečí pro zemi, které představuje dvojice složená z mentálně nezpůsobilého prezidenta a nešikovné vice prezidentky. Mnozí z nich by se měli chopit příležitosti, která se naskytne, aby zachránili republiku.

Přímým důsledkem této dvojité obžaloby, ke které by došlo v roce 2023, je to, že předseda sněmovny se poté stane novým prezidentem, a to v souladu s 25. dodatkem ústavy a zákonem o nástupnictví prezidenta z roku 1947.

Velmi zajímavý návrh

Na otázku tohoto nepravděpodobného scénáře na začátku června odpověděl Donald Trump:

„Je to opravdu velmi zajímavé. Lidé mi říkají, že musím kandidovat do Senátu, ale je pravděpodobně mnohem lepší, když budu kandidovat jako poslanec.“

Dne 19. června Kevin McCarthy, předseda opozice ve Sněmovně reprezentantů, který v této funkci určený k tomu, aby se stal příštím předsedou sněmovny v roce 2022, řekl reportérovi Fox News, že Trump se nedávno přiznal, že by mohl kandidovat na předsedu sněmovny.

Přeložila bubi | Zdroj: France Soir

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.