A máme to tady, pořád chyběla záminka k potrestání Íránu a americký ministr zahraničí už ji objevil: Írán stojí za útoky na oba tankery v Ománském zálivu, ještě mimo Hormuzský průliv.

Dva ropné tankery jsou v plamenech poté, co byly údajně napadeny mimo Hormuzský průliv v Ománském zálivu. Posádky obrovských lodí, pod jmény Front Altair a Kokuka Courageous, byly evakuovány a zprávy o útoku zvýšily ceny ropy.

První útok byl v 8:50 íránského času a druhý v 9:50.

[wp_ad_camp_2]

 

Front Altair, kterou vlastní norská námořní společnost, se nachází přibližně 40 km jižně od íránského přístavu Bandar-e Jask. Dva íránské záchranné čluny zachránily 44 námořníků.

Poblíž obou poškozených lodí je celá americká flotilaa, která doprovází letadlovou loď USS Lincoln. Náhoda?

Kdo má zájem napadnout dva tankery u pobřeží Íránu? Jedná se pouze o tři potenciální útočníky – USA, Saúdská Arábie a Izrael.

Pro informaci, Izrael udržuje námořní základnu s ponorkami dodanými Německem v Eritreji, u vjezdu do Rudého moře, nedaleko od dnešního „místa katastrofy“.

Podle původních zpráv byl tanker Front Altair zasažen torpédem.

Zde si můžete prohlédnout trať, kterou Front Altair projel Hormuzským průlivem a kde k útoku došlo

Druhá loď, Kokuka, patří k japonské lodní společnosti Kokuka Sangyo a je to opět jen náhoda, že dnes je japonský premiér Šinzó Abe na státní návštěvě v Teheránu.

Íránský ministr zahraničí Javad Zarif řekl, že to může být spiknutí, protože to bylo velmi „podezřelé“, že japonská loď byla napadena v den, kdy se Abe setkal s íránským náboženským vůdcem Ájatolláhem Sajjid Alí Chameneím.

Ještě podezřelejší je, že japonský ministr obchodu mezitím řekl, že oba tankery přepravují určité zboží do Japonska, aniž by poskytl další podrobnosti.

[wp_ad_camp_2]

 

Chce někdo sabotovat vztahy mezi Íránem a Japonskem?

Iránský zpravodajský kanál Press TV ukazuje letecké záběry z hořícího Altairu:

Posádka tankeru Kokuka Courageous uhasila oheň sama poté, co požár po útoku vypuknul, napsala japonská tisková agentura Kyodo, která cituje mluvčího lodní společnosti Kokuka Sangyo.

„Prezident Trump byl informován o útoku na lodě v Ománském zálivu a vláda USA poskytne pomoc a bude situaci i nadále vyhodnocovat,“ řekla mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Samozřejmě, že není pravda, že íránské lodě zachránily 23 členů posádky tankeru a 21 z dalšího a odvezly je do bezpečného íránského přístavu Bandar Abbas.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Anonymní úředníci z amerického ministerstva obrany si pospíšili a označili Teherán jako útočníka, řekli pro CBS: „Je to velmi pravděpodobné, že Írán způsobil útoky.“

Tady to máme znovu, bez vyšetřování a bez důkazu a okamžitě, že Írán zaútočil.

Dovolte mi, abych vám připomněl, že 22. dubna Trump hrozil nulovým vývozem ropy z Íránu a chtěl potrestat všechny země, které tento zákaz porušily. Jednalo se o Čínu, Indii, Jižní Koreu a Japonsko.

zdroj: 1
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.