Mückstein v akútnej núdzovej situácii – má čo vysvetľovať

Wochenblick dostal list, ktorý údajne pochádza od ústavného sudcu Dr. Andreasa Hauera. Päťstranový dokument adresovaný Mücksteinovmu ministerstvu má čo povedať. V konaní o preskúmaní nariadenia o nedávno zrušenom „lockdowne pre neočkovaných“ má totiž minister zdravotníctva uviesť čísla, ktoré sú základom týchto opatrení. Je tento list dôvodom náhlej zmeny mienky federálnej vlády, ktoré sa pred niekoľkými dňami nedalo predvídať? Podľa informácií, ktoré má Wochenblick k dispozícii, je pravý nielen úradný podpis, ale aj list. Podľa zasvätených by celá diktatúra Corona mohla byť na pokraji zániku.

Pravidlo 2G končí priamo po uplynutí lehoty na predkladanie pripomienok

Taký je aspoň záver, ktorý možno vyvodiť z časovej osi listu. Je datovaná 26. januára. V ten deň bolo náhle oznámené, že lockdown pre neočkovaných sa v pondelok už nebude predlžovať. Lehota na predloženie pripomienok uplynie 18. februára, teda len deň pred úplným zrušením pravidla 2G. Je to len náhoda, alebo sa tyrkysovo-zelení teraz zastrájali, že po prvýkrát nebude kontroverzné opatrenie zrušené spätne, ale ešte počas jeho platnosti? Postupné zrušenie šikany 2G v sobotu sa zdalo byť unáhleným rozhodnutím. Z obsahového hľadiska list intenzívne skúma Nehammerov-Mücksteinov režim.

Podrobné otázky o pandémii: Mückstein musí podať vysvetlenie

Má rozdeliť počty úmrtí na jednotke intenzívnej starostlivosti, na bežnom oddelení a úmrtí – podľa toho, či ich zapríčinil Covid-19 alebo či išlo o sekundárnu diagnózu. Okrem toho by to mal robiť podľa vekovej kohorty a pohlavia v relatívnych číslach, ako aj podľa variantu vírusu a oblasti života. Okrem toho by mal Mückstein vysvetliť epidemiologický prínos masiek FFP2, testov a jednotlivých dávok očkovania, ako aj ich údajný „ochranný účinok“.

Otázky nevynechávajú žiadnu citlivú oblasť. Napríklad Mückstein by mal presne uviesť riziko hospitalizácie v závislosti od stavu očkovania – raz na základe 25-ročného, raz na základe 65-ročného. Mal by tiež vysvetliť, ako by tieto údaje ovplyvnil lockdown pre neočkovaných. Posledná otázka obsahuje aj výbušný materiál. Mückstein má vysvetliť, odkiaľ pochádza zistenie, že počet úmrtí na Covid 19 je o tretinu nižší ako v predchádzajúcom roku – ale nadúmrtnosť za týždeň je trojciferná.

Môže „zelený“ minister vysvetliť zlovestnú nadmernú úmrtnosť?

V tejto súvislosti bude mimoriadne zaujímavé sledovať, ako Mückstein na tieto otázky odpovie. Najmä v tomto druhom bode by mohol vniesť veľa svetla. Kritické hlasy totiž hovoria, že tieto údaje o úmrtí sú “slonom v miestnosti”, ktorým sa nikto nezaoberá: a to, že očkovacia kampaň možno zvýšila úmrtnosť obyvateľstva. Je totiž možné, že okrem viac ako 44 000 podozrivých prípadov poškodenia vakcínou (podľa oficiálnych údajov BASG) zostanú nepovšimnuté aj tie prípady, ktorých imunitný systém alebo srdce idú do kolien bez povšimnutia mesiace po injekciách.

Čelí aj zákon o povinnom očkovaní “tvrdým faktom”?

Prinajmenšom rovnako vzrušujúce ako vecné odpovede na otázky, ktoré podrobujú oficiálny príbeh o Corone prísnej kontrole, sú právne dôsledky. Právnici vidia hmatateľnú súvislosť medzi zrušením opatrení a listom Ústavného súdu. Odborný právnik opísal svoj posudok pre Wochenblick takto: “V každom prípade chce VfGH (Najvyšší ústavný súd) skutočné “tvrdé fakty”, ako napríklad, že spolková vláda doteraz neposkytla vysvetlenie svojich návrhov zákonov a minister svojich nariadení.”

Skutočnosť, že Ústavný súd už kladie také podrobné otázky o lockdowne pre neočkovaných, by mohla pre vládu znamenať aj zlé správy v súvislosti so zákonom o povinnom očkovaní. Pretože: “Možno predpokladať, že súd bude chcieť vidieť “tvrdé fakty” aj v prípade povinného očkovania. A tam to pre federálnu vládu vyzerá dosť chudobne.” Je to začiatok konca domácej diktatúry očkovania? V každom prípade sa zdá byť celkom možné, že politicko-mediálny komplex by sa mohol obrátiť proti Hauerovi, ak by jeho list mal byť signálom pre návrat k slobode…

Preložila zuzka

Zdroj a kópia päťstranového listu Dr.Hauera nájdete tu: wochenblick.at

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.