…..no tak po BABIŠOVI se dostal na kobereček i slovenský premiér Peter Pellegrini. O čem asi tak budou diskutovat????? Není těžké uhádnout. Obrázkem, který udělal symbolicky pro noviny a znalce, tak se Slovensko vzdává. Jasné????

00:05

Náš dopisovatel z Paříže, Erik Steiner, poslal zajímavou úvahu o událostech na Slovensku….

 

Dnes 24.4. 2019 informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR prostredníctvom TASR, že Predseda vlády SR Peter Pellegrini navštívi Spojené štáty americké. Vo Washington ho v piatok 3. Mája 2019 v Bielom dome príjme Donald Trump.

„Budú spolu hovoriť o celom spektre otázok s dôrazom na ekonomickú a obrannú spoluprácu.

V rámci obrannej spolupráce sa partneri dotknú modernizácie Ozbrojených síl SR a zvyšovania obranných výdavkov v súlade so záväzkami vyplývajúcimi z členstva SR v NATO.“

http://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20190424TBA01344

[wp_ad_camp_2]

No a ako si môžeme vysvetliť, takúto poctu a neočakávanú pozvánku do samotného centra svetovej ríše?

Po návšteve pán premiér urýchlené príjme potrebné kroky k urýchleniu vstupu „čisto obrannej armády USA“ na územie Slovenska?! Predpokladáme, že aj za výdatného prispenia zo štátneho rozpočtu SR. Celkom je možné, že zmluvné podmienky budú prijaté bez výhrad za Slovensko, keďže ide „čisto o obrannú“ spoluprácu. Nakoľko je predpoklad, že sa budú „veľmi zdvorilo“ rozprávať o „modernizácii“ Ozbrojených síl SR, čo je vlastne zvyšovanie obranných výdavkov, určite bude navrhnutá „veľmi výhodná ponuka“ na odkúpenie veľkej časti šrotu z výpredaja armády USA pre naše (ne)potreby! Keďže Slovensko ešte stále používa zväčša Sovietsku techniku, je potrebné v rámci obrannej spolupráce uvoľniť miesto v skladoch v USA a zvýšiť tak „Amercia First výroba“ a nakúpiť vyspelí šrot, za čo sa samozrejme ešte poďakujeme, lebo takúto „skvelú a určite predraženú“ ponuku nikde inde tak ľahko nedostaneme. Bohužiaľ však naši ďalší skvelý partneri s Francúzska a Nemecka, takpovediac utrú hubu a budú nás tlačiť, či by sme predsa len nekúpili aj ich výrobky, keď sme už partnermi, lebo všetka tá skvelá technika bude potrebná aj pre Európsku armádu. To len nech nie sme závislí na žiadnej cudzej technike! Tak nakoniec, aby sme sa zaľúbili, budeme mať pre istotu všetko dvojmo, nech vidia naši spojenci, že sme predsa len kamaráti a podporujeme ich výrobu. Čo na to, že Slovensko si môže pri troche snahy vyrobiť väčšinu samo. Prácu treba podporovať tam, kde jej niet, ako aj zisk je lepší v cudzine a nie doma (tu by ho ešte mohli ukradnúť tí nesprávny, lebo tí správny už čakajú za dverami). Veď Slovensko je závislá montovňa a nie nezávislá výrobňa, ako v nedávnej minulosti. Na to netreba zabudnúť!

[wp_ad_camp_2]

Výsledok nás určite prekvapí, ale bohužiaľ nepoteší! Takže, keď úlohu, inak už niekoľkú v poradí nezvládol nasadený kôň na Ministerstve zahraničných veci SR, musí to zase riešiť priamym dohovorom sám pán prezident ríše! Inak neviem čím sa tento výlet líši od doby nedávnej, keď sa na pohovor a dohováranie chodilo do Moskvy???

Počkajme a nechajme sa prekvapiť, ako rýchlo sa dajú meniť názory počas niekoľkohodinového letu na západ a späť. Možno tie základne na Slovensku budú mať všetci, ako tohtoročný vianočný darček a ešte si za to aj zaplatíme. To je také viacej demokratické a spravodlivé, podľa súčasných transatlantických princípov a hodnôt.

„Čo nejde presadiť silou, je možné presadiť ešte väčšou silou“ Jeden zo súčasných transatlantických princípov!

 

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.