Prezident Donald Trump, kterému hrozí ústavní žaloba kvůli jeho údajné žádosti o vyšetřování hlavního politického rivala Ukrajinou zmínil dnes ve čtvrtek jiný stát, který by mohl prošetřit bývalého viceprezidenta Joe Bidena, Čínu.

„Čína by měla zahájit vyšetřování Bidenů,“ řekl Trump v odpovědích reportérům venku mimo Bílý dům. Trump řekl, že přímo nepožádal čínského prezidenta Xi Jinpinga, aby vyšetřil Bidena a jeho syna Huntera, ale řekl, že je to „určitě něco, o čem bychom mohli začít přemýšlet.“

[wp_ad_camp_2]

Trump a osobní právník Rudy Giuliani také upozorňují na podezření na obchodní jednání Huntera Bidena v Číně, opírající se o spisy konzervativního autora Petera Schweizera. Neexistuje však žádný důkaz, že by bývalý viceprezident měl finanční výhody z obchodních vztahů svého syna.

Trumpovy požadavky na ukrajinského prezidenta Zelenskiho, aby „vyštrachal“ něco na Bidena, stejně jako Giulianiho chování, jsou terčem stížnosti informátora z tajné služby, která minulý týden začala snahu Demokratů vyvolat impeachment na Trumpa.

Přeložila tereza | Více na time.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.