Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Xi Jinping uspořádají schůzku v rámci Východního ekonomického fóra, které se bude konat v září ve Vladivostoku, uvedl ruský místopředseda vlády a prezidentský vyslanec na Dálném východě Jurij Trutněv. Poznamenal, že schůzku také potvrdil i čínský vicepremiér Hu Chunhua. Oficiální místa učinila tato prohlášení v čínském městě Dalian během plenárního zasedání mezivládní rusko-čínské komise pro spolupráci a rozvoj Dálného východu a Bajkalské oblasti Ruské federace a severovýchodní Číny.

[wp_ad_camp_2]

„Dnes pořádáme druhé zasedání naší komise a první s novou skupinou členů. Můj kolega Hu Chunhua již řekl, že za tři týdny – na čtvrtém Východním ekonomickém fóru, se uskuteční setkání mezi vůdci našich zemí – ruského prezidenta Vladimíra Putina a čínského prezidenta Xi Jinpinga,“ řekl Trutněv.

„Čína je hlavním hospodářským partnerem Ruska v oblasti Asie a Tichomoří,“ dodal.

Východní ekonomické fórum je každoroční akce zaměřená na posílení rozvoje ruského Dálného východu a spolupráce v oblasti Asie a Tichomoří. Další fórum je naplánováno na 11. až 13. září ve Vladivostoku. Očekává se, že akce se zúčastní i jihokorejský vůdce Moon Jae-in a japonský předseda vlády Shinzo Abe. Podle některých odhadů se fóra zúčastní zhruba 7 000 lidí.

Překlad tereza. Zdroj:1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.