Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder je v Rusku kvôli rokovaniam za zatvorenými dverami. Je o tom presvedčený ekonóm Michail Chazin.

„Pracovná dovolenka“

Sám Schröder tvrdí, že do ruského hlavného mesta pricestoval na dovolenku. Ale odborná komunita má na to iný názor. Najmä uznávaný ruský ekonóm Chazin. Verí, že Schröderova návšteva súvisí s tým, že sankcie uvalené Európou na Ruskú federáciu sa obrátili voči nej samotnej.

Podľa Chazina už vedenie EÚ vo vzťahu k Moskve vyčerpalo takmer všetky použiteľné prostriedky. Zároveň sa blíži zima a Európania nemajú chuť zostať bez energetických zdrojov. Preto podľa ruského ekonóma nastal čas poprosiť o pomoc bývalého šéfa nemeckej spolkovej vlády.

„Bezpodmienečná kapitulácia“?

„Veľmi zaujímavé. Schröder zrazu pricestoval do Moskvy. Myslím si, že má poverenie viesť rokovania. Tajné, samozrejme. Všetci žartujú, že Schröder prišiel podpísať pakt o bezpodmienečnej kapitulácii,“ uviedol Chazin pre YouTube kanál Zákon a poriadok v USA.

Tajná misia

Bývalý kancelár Nemecka tak podľa zainteresovaných odborných kruhov vykonáva tajnú misiu a pôsobí ako neformálny vyjednávač. Má mať poverenie rokovať s ruským vedením o najbolestivejších otázkach pre EÚ a dosiahnuť nejaký kompromis.

V prvom rade ide o plyn. Dodávky modrého paliva z Ruska do krajín únie sa v posledných dňoch výrazne znížili. Zároveň sa tým zvyšuje jeho cena. Čo nerobí EÚ počas tejto krízy „veľmi šťastnou“.

Zdroj: 3mv.ru

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.