Podívali jsme se panu Drahošovi, který zatím ze všech kandidátů získal nejvíce peněz, na jeho transparentní účet a pokusili jsme se rozkrýt některé kontroverzní přispěvatele, jejichž peníze pan Drahoš používá k tomu, aby byl zvolen.

[wp_ad_camp_2]

Daleko nejkontroverznějším dojmem působí realitní magnát Luděk Sekyra, který Drahošovi poskytl rovný milion. Svého času komunista, který se ještě v listopadu 1989 fotil s rudým praporem, byl zachycen na tajné nahrávce při rozhovoru s mafiánem Mrázkem. Další jeho známý, Roman Janoušek, byl zase šedou eminencí tehdejšího pražského primátora Béma. Aby těch kontroverzí nebylo málo, Sekyra podporuje Halíkovo centrum studia náboženství. Ovládá také kyperské společnosti SGR Holdings a Wanici, které mají podepsané smlouvy s Českými drahami na výstavbu v lokalitách Smíchovské nádraží a nákladové nádraží Žižkov.

Dalším kontroverzním sponzorem Drahoše je Robert Runták (Daroval 200 000). Je to mimo jiné ředitel největšího exekutorského úřadu v zemi. Není tak zřejmě potřeba dodávat, že tento úřad zničil životy mnoha lidem. Další zajímavé informace naleznete zde.

A aby toho nebylo málo, půl milionu dostal Drahoš od vládce Sokolova, uhlobarona a miliardáře Františka Štěpánka. Časopis Týden tohoto člověka označil za velkokmotra, který má své lidi jak v ODS, tak v ČSSD a pak zejména v ANO. Politici ze všech stran jej poslouchají.

[wp_ad_camp_2]

Mohli bychom ve výčtu pokračovat dál, například proevropskou nadací Bližksobě, ale můžeme článek ukončit tím, že peníze panu Drahošovi nesmrdí a na nějaký ten škraloup se u svých podporovatelů nekouká, můžeme jen doufat, že od něj za své dary nebudou vyžadovat nějaké protislužby.

Zdroj: 1

Jedním z „reklamních“ hesel pana Drahoše je: „Jsem jedním z vás.“ Koho tím tedy myslí??

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.